obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Česká 1: Vyplatili jsme 8 milionů korun

22.01.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A

Zbraslav jamka 13 - foto Prague City Golf.Dva poslední ročníky Czech PGA Tour jsou právem hodnocené jako nejlepší v historii. Na této tradici chce promotérská společnost Česká 1 stavět i v následujícím období.

Díky tříleté smlouvě s PGAC (2014 – 2016) s opcí na další léta, se série odehraje i letos pod názvem Czech PGA Tour.

„Základním kamenem je pro letošní rok nasmlouvaných  6 turnajů. Dalších 5 turnajů zařadíme dle výsledků jednání s partnery. Máme vybudovaný profesionální tým, navázané mediální vztahy včetně nasmlouvaných televizních časů, hráči vědí co od nás mohou očekávat,“ komentuje plány na rok 2016 jednatel České 1, Pavel Krenk následovně.

„Máme nové marketingové partnery a připravený prize-moneyfund dosahuje zatím částky 4 – 6 milionů korun , podle počtu turnajů.  Kalendář respektuje některé velké golfové události o nichž v tuto chvíli víme a už teď mohu prozradit, že zahajovací superturnaj odehrajeme od 20. do 26. dubna na Ypsilonce.“

10

„Na tuto akci již máme od hlavních partnerů zajištěn milionový prize-moneyfund, který se, jak doufáme po zapojení lokálních partnerů, může ještě navýšit. Celý kalendář zveřejníme na tradiční jarní předsezonní tiskovce. Zapojení dalších turnajů či promotérů do naší série se v tuto chvíli nebráníme. Chceme se soustředit na kvalitu hřišť a jejich přípravu,“ dodává Krenk.

Golfová Czech PGA Tour se pod vedením České 1 oproti minulosti dále rozrostla. V roce 2015 se v jejím rámci odehrálo 12 turnajů v České republice a na Slovensku. K účasti na některém z turnajů se přihlásilo celkem 270 golfistů a na peněžní odměnu dosáhlo 132 z nich.

Absolutním vítězem finančního žebříčku (Orderof Merit) byl Filip Mrůzek, který letos českému golfu dominoval (590.000,- Kč). Na druhém pořadí se umístil Ondřej Lieser (395.106,- Kč) a třetí příčka patřila Stanislavu Matušovi (334.567,- Kč).

Nejlepším amatérem byl Vítek Novák a titul nejlepší ženy vybojovala Šideri Váňová. Pro úplnost statistik dodejme, že označení „nejlepší cizinec“ drží Štefan Páleník se slovenským pasem jen těsně před Britem Philipsem.

Novinkou minulého ročníku bylo jednak spojování turnajů do tzv. „swingů“ a především dodatečná motivace hráčů v podobě možnosti získání hrací karty na turnaj série Challenge Tour. Dva hráči naší Tour dostali možnost zahrát si NorthIreland Open a zejména Stanislav Matuš předvedl skvělý výkon když prošel cutem.

„Stejnou možnost hráčům chceme nabídnout i letos. A protože peníze zajímají hráče asi nejvíc, pak ze statistik vyplývá, že jsme na prize-money za dva roky vyplatili bezmála 8 mil. Kč,“ uvádí Pavel Krenk.

Zdroj: Česká 1