obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Češi se chystají přivézt z Turecka pohár!

24.11.2015 | Slávek Novotný | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje, V zahraničí
A A A

wE2-WGriJxa118PdiXVtf89aW5qtoSGLzsxmQfPNFVvfwS8d_6ml-jUIP9LBFMvefCBX6uoWorld Amateur Golfers Championships je největším amatérským turnajem na světě, jehož zakladatelem byl již v roce 1995 slavný multisportovec Sven Tumba. Jeho partnerem byl v minulých letech neméně známý Arnold Palmer, čestným presidentem turnaje Seve Ballesteros, jehož nahradila po jeho smrti Anika Sorenstam.

Tenhle výčet slavných patronů dává vědět, že se nejedná o ledajaký golfový pouťák.

Belek

Belek

Každoročně se do něj zapojuje přes 40 zemí a letošek nebude výjimkou. V tureckém Beleku čeká na zhruba 250 golfistů ze všech světových kontinentů výzva v podobě šestidenního klání, na jehož konci bude znám týmový vítěz i světoví šampioni v jednotlivých handicapových kategoriích.

Ano, handicapové kategorie dělají tento turnaj zajímavým a vlastně dostupným valné většině všech amatérských golfistů. Jeden národní tým zde tvoří hráči, kteří jsou zástupci pěti handicapových skupin (0-5, 6-10, 11-15, 16-20, 21-25).

wagc vitezove CR

WAGC Vítězové ČR

Na Světový šampionát WAGC se probojovali přes síta národních mistrovství. České finále se uskutečnilo letos v září na pražské Zbraslavi v areálu Prague City Golf Club.

V dvoudenním finálovém měření sil, kam se dostalo přes regionální kola více než 100 golfistů z celé ČR, si těch nejlepších pět v každé kategorii vybojovalo titul „Mistra ČR ve hře na rány s vyrovnáním handicapu“ – těmi šťastnými byli Josef Karas, Alan Kotula, Jakub Mejzlík, Peter Babčák a Jan Krejčík.

 Na naše reprezentanty tak čeká v Beleku šestidenní našlapaný turnaj, rozdělený na tři tréninková a stejný počet ostrých kol. Od 28.listopadu se na hřištích

Gloria Old Course, Gloria New Course a Lykia Links Course budou snažit navázat na úspěchy z let minulých. Loni si naši borci dokonce přivezli dvě bronzové sošky za třetí individuální umístění (0-5 Josef Karas, 16-20 Martin Hála). Týmově Čechům v Jihoafrické republice, jež byla hostitelem WAGC 2014, unikla pomyslná „bedna“ jen o pár ran, mohli se však pyšnit titulem nejlepšího evropského týmu.

momentka z WAGC 14 - JAR Kapitán českého týmu, Michal Vlček, myslí na tento rok ještě výš, rád by v nejprestižnější týmové soutěži přivezl do Čech umístění do 3.místa. Byl by to pro naši reprezentaci historický úspěch.

 Před odletem do Turecka jsme se našich reprezentantů zeptali na to, s jakými očekáváními do Beleku jedou.

 Jednadvacetiletý student FTVS UK Josef Karas (hcp 2), který v září při prvním finálovém kole na Zbraslavi vyrovnal rekord hřiště (-7, 65 ran) touží po podobném úspěchu jako loni v JAR, kde skončil třetí.

„Určitě bych rád zopakoval loňské umístění a prodal dobrou sezonu. Cítím na sobě od loňska posun, hodně mi dává příprava s Davidem Carterem. Zapracoval jsem od finále ještě na fyzičce, protože ta bude v posledních kolech hodně důležitá,“ naráží na fyzickou náročnost sedmidenního klání liberecký rodák. „Celkově je však velkým snem týmový úspěch, který nám loni utekl opravdu těsně,“ zasní se na závěr.

 Druhým reprezentantem se zkušeností z předchozích ročníků je Jakub Mejzlík (hcp 10)…

„Belek a Turecko je velká výzva. Mám ještě před očima Jižní Afriku a musím říct, že to byl obrovský zážitek. Kdy se normálnímu člověku – amatérovi – naskytne možnost zúčastnit se plně „profesionálního“ turnaje? V tomhle je projekt WAGC unikátní, dává šanci se poměřit s golfisty na stejné úrovni z celého světa.“ svěřuje se čtyřiatřicetiletý Generální sekretář Českého svazu pozemního hokeje.

„Moc se těším, v práci si vezmu dovolenou, i když po loňské zkušenosti je to spíše o tom, že se bude moje tělo léčit další týden po turnaji. Šest kol golfu v sedmi dnech dá zabrat. Nicméně můžu slíbit, že pro týmový úspěch obětujeme jak tělo, tak duši“, dodává s úsměvem na tváři Jakub Mejzlík a ve skrytu duše věří ve vylepšení pátého individuálního místa z JAR.

 To pro Petra Babčáka (hcp 17,5) bude Světové finále WAGC v Turecku premiérou.

„S golfem jsem začal teprve loni, takže je to celé pro mne velké dobrodružství. Za letošek jsem odpálil na drivingu cca 22.000 míčků, tak doufám, že se mi to v Beleku bude hodit. Těším se na celou akci a také na týmového ducha, který dle slov kluků, kteří mají zkušenosti z minula, bezesporu bude v Turecku cítit,“ přemítá šestatřicetiletý Středočech.

Průběžné výsledky ze Světové finále WAGC můžete online sledovat na webu www.worldgolfers.com, případné novinky z českého týmu pak na facebooku World Amateur Golfers Championship, Czech Republic.

 Zdroj: WAGC ČR