obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Bouřlivák John Daly se chystá do Čech

10.03.2016 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky, Turnaje
A A A
John Daly

John Daly

Kdo bude hlavní hvězdou letošního turnaje Czech Masters? Co se týče úspěchů, je to určitě bývalá světová jednička Lee Westwood (42), který v roce 2010 na golfovém trůnu vystřídal Tigera Woodse. Nejkontroverznější star ale bude bezpochyby „nejbarevnější“ golfista na PGA Tour John Daly (49).

Vítěz dvou majorů (PGA Championship 1991 a British Open 1995) bouřlivák John Daly přijede do České republiky vůbec poprvé.

Bylo pro organizátory těžké sehnat takovou hvězdu, aby na turnaj přijela?

„Daly je zvláštní hráč, který už nemá kartu na Tour, ale jezdí jen na speciální, většinou obchodní pozvání. Něco jsme museli obětovat, aby sem přijel,“ přiznal na tiskové konferenci Petr Děděk, majitel promotérské společnosti Relmost.

John DalyJohn Daly na sebe naposledy celosvětově upozornil, když ve 2. kole PGA Championship 2015 ve vzteku odhodil na sedmé jamce golfovou hůl přímo do michiganského jezera (poté co si na trojparu zapsal deset ran).

Do Čech se chystá opět také Francouz Victor Dubuisson nebo Jamie Donaldson, vítěz prvního Czech Masters.

„To jsou potvrzení hráči. Máme samozřejmě zájem o další známé golfisty, se kterými jednáme. Chystá se k nám přijet znovu Peter Hanson, po dvou letech Paul Lawrie a Stephen Gallacher, jednáme se Španělem Quirosem, přislíbil nám účast Švéd Robert Karlsson a ptal se taky Andy Sullivan, který u nás bude pravděpodobně bojovat o účast na Ryder Cupu,“ dodává Petr Dědek.

Již 3. ročník golfového turnaje D+D Real Czech Masters v rámci European Tour se bude konat opět na Albatrossu od 18. do 21. srpna 2016.

John Daly na PGA Championship 2015