Bike Golf Championship již za několik dnů

23.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V sobotu a v neděli 30. a 31. srpna se uskuteční první ročník cyklisticko-golfového mistrovství České republiky. Přihlášeny jsou už čtyři desítky startujících, volná místa ale jsou ještě k dispozici.

První ročník mistrovského závodu Kolo+Golf se koná o posledním srpnovém víkendu v oblasti Jistebnické vrchoviny, severně od Tábora na pomezí středočeského a jihočeského kraje. Bližší informace o závodu RaL Legras BikeGolf Championship 2014 a možnosti přihlášení naleznete přímo na stránkách mistrovství www.bikegolf.cz.

Cyklistický závod na 32 kilometrů, který je součástí Jistebnického marathonu z Galaxy série, se jede v sobotu 30. srpna. Start je v 11.30 v Jistebnici, nejpozději v 10.30 je potřeba si vyzvednout startovní číslo.

Druhý den, v neděli 31. srpna, se pak na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno odehraje golfová část závodu. Hraje se na 18 jamek na rány, start je v 9.00. Startuje se postupně , podle výše HCP od nejnižších po nejvyšší.

Půjde bezesporu o náročnou sportovní zkoušku, protože profil jistebnické cyklistické trati je kopcovitý, s celkovým převýšením 818 metrů. Jeho součástí je na cca dvacátém kilometru i prudký výjezd do výšky přes 700 metrů, v oblasti sjezdové dráhy Monínec. Trať přitom vede v bezprostřední blízkosti hřiště Čertovo Břemeno.

Samotné hřiště Čertovo Břemeno sice není příliš dlouhé, ze žlutých má při paru 70 jen 5 001 metrů, ovšem je technicky obtížné a především klade vysoké nároky na hráčovu fyzickou kondici. Jde se zde několikrát do kopce a rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem je padesát výškových metrů.

Přijďte si tedy poslední srpnový víkend vyzkoušet vaše komplexní sportovní dovednosti. Pro vítěze jsou připraveny velmi hodnotné ceny od cyklistických výrobců a také od hlavního sponzora, kterým je značka šampaňského.

.