Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Bike Golf Championship již za několik dnů

23.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V sobotu a v neděli 30. a 31. srpna se uskuteční první ročník cyklisticko-golfového mistrovství České republiky. Přihlášeny jsou už čtyři desítky startujících, volná místa ale jsou ještě k dispozici.

První ročník mistrovského závodu Kolo+Golf se koná o posledním srpnovém víkendu v oblasti Jistebnické vrchoviny, severně od Tábora na pomezí středočeského a jihočeského kraje. Bližší informace o závodu RaL Legras BikeGolf Championship 2014 a možnosti přihlášení naleznete přímo na stránkách mistrovství www.bikegolf.cz.

Cyklistický závod na 32 kilometrů, který je součástí Jistebnického marathonu z Galaxy série, se jede v sobotu 30. srpna. Start je v 11.30 v Jistebnici, nejpozději v 10.30 je potřeba si vyzvednout startovní číslo.

Druhý den, v neděli 31. srpna, se pak na nedalekém hřišti Čertovo Břemeno odehraje golfová část závodu. Hraje se na 18 jamek na rány, start je v 9.00. Startuje se postupně , podle výše HCP od nejnižších po nejvyšší.

Půjde bezesporu o náročnou sportovní zkoušku, protože profil jistebnické cyklistické trati je kopcovitý, s celkovým převýšením 818 metrů. Jeho součástí je na cca dvacátém kilometru i prudký výjezd do výšky přes 700 metrů, v oblasti sjezdové dráhy Monínec. Trať přitom vede v bezprostřední blízkosti hřiště Čertovo Břemeno.

Samotné hřiště Čertovo Břemeno sice není příliš dlouhé, ze žlutých má při paru 70 jen 5 001 metrů, ovšem je technicky obtížné a především klade vysoké nároky na hráčovu fyzickou kondici. Jde se zde několikrát do kopce a rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodem je padesát výškových metrů.

Přijďte si tedy poslední srpnový víkend vyzkoušet vaše komplexní sportovní dovednosti. Pro vítěze jsou připraveny velmi hodnotné ceny od cyklistických výrobců a také od hlavního sponzora, kterým je značka šampaňského.

.