Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Alps Tour – Czech Golf Open 2008 Mnich

06.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

V historicky prvním turnaji Alps Tour na území České
republiky suverénně zvítězil Rakušan Clemens Prader (-13) o sedm ran před
krajanem Michaelem Moserem (-6). Třetí příčku (-2) svorně obsadili Italové
Matteo Del Podio a Marco Guerisoli.
Z našich hráčů se nejlépe umístil Petr Nič na 14. děleném místě (+2) a Jan Juhaniak na 19. místě (+3).   

 
Rakušan Clemens Konrad Prader hrál vynikající golf a zvítězil neobvykle velikým rozdílem.   Po druhém kole měl na Mosera náskok jediného úderu, na Del Podia tři údery.  V posledním kole vyrovnal rekord  modifikovaného hřiště  65 ran (stejně jako Moser v prvním)  a odpoutal se od Mosera  na konečných 7 úderů.

Pradero poslední kolo bylo úchvatné. Na jamkách 9 až 13 hrál pět birdie za sebou. „Na deváté jamce jsem měl štěstí. Míček už jsem viděl v autu, ale dobře odskočil. K vítězství je třeba i trocha štěstí. “ řekl Prader, pro kterého je to třetí vítězství na Alps Tour.

Na tiskovce  Prader i Nič svorně označili za  nejtěžší devátou jamku a čtrnáctou jamku. Hráči si jednohlasně pochvalovali kvalitu hřiště a organizace turnaje. Prader je dokonce považuje za nejlepší v této sezóně.  S průběhem turnaje je spokojen i viceprezident GC Mnich Mirek Leština, který počítá s podobnými akcemi i do dalších let.

Z Mnichu  si vítěz odváží odměnu 6.525 Euro, z celkových 45.000 Euro dotace.

Prader  je mistrem ČR na rány z roku 1998 z Karlových Varů, kdy ho od  druhých  Holuba a Peterky dělilo 16 ran rozdílu a 43 úderů od Petra Niče na 16. místě. O deset let později v Mnichu ho od prvního českého hráče Niče  dělí 15 ran.

Cutem neprošli: Skopový, Suchan (am), Štryncl, Toman (am), Skalle (am), Svoboda, Štrougal, Dostál (am), Příhoda (am), Krejcar, Najman, Pink, Filip Juhaniak (am), Lieser (am), Strachota, Zedníček, Mareš (am), Nechanický jr.(am), Michal Pospíšil, Martin Pospíšil, Zíma (am), Němec, Raška.

Dva češí hráči byli v prvním kole diskvalifikováni. Tomáš Kamas se při startu z 1. a 10. jamky odpaliště dostavil na nesprávné odpaliště a v jiný čas. Petr Strýček se podle věrohodného zdroje na start nedostavil bez omluvy. Škoda vzácného hracího místa.

Zahřívacím kolem byl středeční Pro-Am, ve kterém zvítězila dvojice Anthony Grenier a Miroslav Holub.

Absolutorium zaslouží pořadatel, GC Mnich. Na Mnichu nezapoměli na nic. Kromě turnaje,  jehož zajištění sklidilo chválu daleko za  zdvořilostní rámec od všech hráčů a funkcionářů,  bylo na Mnichu dokonale postaráno o všechny příchozí. Diváci věděli kudy mají jít, dobře byly označeny trasy a vyhrazené prostory, nikde nedocházelo ke kolizím, nebo rušení hráčů.  Novináři byli od začátku podchyceni a vybaveni vším potřebným a na závěr pro ně byla uspořádána tiskovka s vítězem, nejlepším českým hráčem a funkcionáři. Perfektní organizace začínala na parkovišti a nezměnila se až do rozloučení  s hráči,  diváky a médii.


Odkazy: ……. Informace o hřišti ……….. Hřiště na satelitní mapě ………. Stránky Alps Tour ………. Order of Merit


Konečné místění českých hráčů :

 

14. Petr NIČ
19. Jan JUHANIAK
27. Jiří NĚMEČEK
27. Jakub KUČERA
36. Ondřej LĚBL
38.. Jakub JANDA
38. David PROCHÁZKA
44. Jakub STANISLAV