Hvězdy LET Alfredsson, Nocera, Pace a Booth na Albatrossu

24.05.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Na Raiffeisen Prague Golf Masters (PGM) se přihlásily hvězdy evropského golfu Helen Alfredsson, Trish Johnson, Gwladys Nocera, Anna-Lee Pacer, Becky Brewerton, Laura Davies a je pravděpodobnost, že se účastní Melissa Reid. Ta přijede, pokud se neumístí do světové padesátky, což by jí umožnilo hrát turnaje světové Ladies PGA Tour.  Přihlášená je také devatenáctiletá vycházející  hvězda Carly Booth.
Obhajovat přijede Francouzka Jade Schaeffer. Svoji účast přihláškou potvrdila i naše Klára Spilková a nebude chybět ani Slovenka Zuzka Kamasová.  Ve startovním poli bude 53 hráček z první osmdesátky žebříčku Ladies European Tour. Touto dobrou zprávou se pochlubili pořadatelé  na dnešní snídani s novináři v pražském Erpetu.

Dospělý Pro-Am se pro velký zájem obchodních partnerů a golfové veřejnosti musí rozdělit do dvou kol ráno a odpoledne.

Dětský Pro-Am se bude hrát na třech devítkách  a Akademii na Zbraslavi. Ze čtyř stovek dětí, které kluby přihlásily,  vylosuje pořadatel 120 malých hráčů, kteří si stejně jako loni v Hostivaři zahrají s hvězdami evropského golfu.

Prague Golf Masters z ženské série Ladies European Tour je po  zrušení Czech Open v Čeladné nejvýznamnější letošní golfovou akcí na našem území. Tříkolový turnaj má dotaci 250.000 eur . Mezi hráčkami a odbornou veřejností má výbornou pořadatelskou pověst, mimo jiné pro standard nad  běžné zvyklosti túry a vynikající kvalitu hřiště. Letos pořadatel péči o hráčky a jejich hosty ještě zlepší zřízením hráčského dinnig roomu a a caddy baru. Zůstívá limousine servis vozy BMW, který zajišťuje pražská firma Invelt. Ta také poskytne vůz BMW 320 XD za Hole in One na 16. jamce.

Z českých profesionálek pozval pořadatel Barcalovou, Sobotkovou a Prorokovou, Slovensko nominovalo Irishku Verwei.  Divokou kartu dostala Ruska Vera Shimanska, olympijská vítězka v gymnastice.
Z amatérských hráček bude hrát Karolína Vlčková, uvažuje se o Katce Krásové a jednu hráčku nominuje kapitánka reprezentace.

Odkazy: … Hřište Albatross GRStránky PGMStránka turnaje na LET