Akademické MS na Ypsilonce – mistry Pigem a Hedberg

04.07.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Pátek – finálové kolo
Oba tituly si odvážejí Španělé. Mistrem světa akademiků se stal Carlos Xammar Pigem, Mistryní světa Camila Hedberg Bertrand.

Carlos Xammar Pigem (-18) zvítězil o tři údery před Angličanem Davidem Boothem, Španělem Juanem Bernaras Sarasti a Švédem Erikssonem (všichni -15). Dal si pěkný dárek ke svým 22. narozeninám.

Konečné umístění českých hráčů:
31. Vantuch -3
42. Procházka +1
65. Janošík +9
73. Chlebiš +14
75. Pietschmann +16
77. Vokřál +21

V Poháru národů mužů zvítězili Španělé před Velkou Británií a Irskem.

Španělka Camilla Bertrand Hedberg (-17) stáhla náskok tří ran Američanky Anderson fantastickým výkonem 64 ran a stala se akademickou Mistryní  světa před Američankou Amy Anderson (-16) a další Američankou Caroline Powers (-11).
Konečné umístění českých hráček:
18. Dittertová +3
21. Hinnerová +4
32. Proroková +11
36. Vavrušková +14

V Poháru národů žen zvítězily Španělky před Američankami a Němkami.

Závěrečné Top 10

Na liberecké Ypsilonce skončil krásný svátek vysokoškolského sportu. Své síly zde v golfu změřilo zhruba 150 vysokoškoláků.
V mužské soutěži jednoznačně dominovali Španělé. Čtyři španělští hráči se vešli do první šestky, poslední, pátý  Španěl skončil na 13. místě.
Vítěz Pigem je 33. hráčem evropského amatérského žebříčku a 137. amatér světového žebříčku. Vítězka Hedberg je 56. hráčkou světového žebříčku. S Yspilonkou si Španělé evidentně rozuměli. Zahráli na ní třikrát  64 ran, nový rekord hřiště.

V ženské soutěži dominovaly v prvních třech kolech  Američanky. Vedoucí Amy Anderson však v posledním kole nestačila na útok Camily Hedberg s rekorními 64 údery a musela se spokojit se stříbrnou medailí. Vítězka Hedberg je 56. hráčkou světového žebříčku. Také Španělkám Ypsilonka chutnala. Rekord hřiště 64 úderů zahrály dokonce dvakrát.

Z českých hráčů skončil nejlépe Milan Vantuch. Poté, co v posledním kole předvedl skvotsných 65 ran, poskočil o dvacet pozic a skončil na důstojném 31. místě.  Ještě David Procházka skončil v první padesátce. Ostatní čeští hráči se rozprostřeli ve zbytku výsledkovky.

Z českých hráček skončila nejlépe Silvie Dittertová na 18. místě. O ránu zpět skončila na 21. místě Lucie Hinnerová. V prvních kolech příjemně překvapila Kateřina Proroková, dvě kola byla z našich dívek nejlepší.

Pořadatelé zvládli turnaj na výbornou. Museli se poprat s vedrem, přívaly vody i diplomacií mezi dvěma Čínami.  Soutěžní část turnaje vedl ředitel Michael Jon s rozhodčími Jiřím Kubelíkem, Jiřím Kaminským, Josefem Slezákem, Víťou Štroufem a Davidem Jirků.

Více fotografií – More pictures

Výsledky jednotlivcůPohár národů

Odkazy: … Ypsilon Golf Resort Liberec Hřiště na satelitní  mapě …  Stránky Mistrovství

 

Čtvrtek – 3. kolo

Španělskou hegemonii narušil Švéd Philipp Eriksson, který se výkonem 64 úderů posunul do čela turnaje (-16).  Na druhé příčce přenocuje Španěl Carlos Xammar Pigem (-15) a ze třetí pozice půjde do finálového kola další Španěl Jacobo Lopez Pastor (-11).  Prvním Čechem je Dominik Pietschmann (+3) na 44. místě.
Umístění dalších českých hráčů:
51. Vantuch
53. Procházka
56. Janošík
75. Vokřál
76. Chlebiš

V Poháru národů mužů jsou na prvním místě  Španělé před Irskem a Švédskem. Češi jsou na 13. místě.

Po dohrávce třetího kola v pátek ráno je ve vedení  Američanka Amy Anderson (-12) před Španělkou Martou Barrio Sainz (-9) , která  šla kolo za 64 úderů a vyrovnala čerstvý rekord hřiště Švédky Davidson z prvního kola. Třetí je Španělka  Camilla Bertrand Hedberg (-9).  Také tady se rozpadá hegemonie Američanek, prosazují  se Španělky a Němky.

Z našich hráček jsou nejlepé umístěné Lucie Hinnerová a Silvie Dittertová (+4).
Pro zajímavost. České hráčky Lucie Hinnerová a Silvie Dittertová mají na výsledovce  již tři kola identické výsledky 73,76 a 71 (+4)  a mají také stejný hendikep.
Umístění dalších českých hráček:
28. Proroková +8
33. Curry Bartoňová +10
34. Vavrušková +10

V Poháru národů žen vede USA před Španelskem a Německem.

 

Středa – 2. kolo

Tři Španělé v čele. Na Ypsilonce jsou po dvou kolech  na prvním děleném místě tři španělští vysokoškoláci. Carlos Xammar Pigem, Juan Bernaras Sarasti a Jacobo Pastor Lopez mají shodné skore 133 (-9). Z našich je stále nejlépe umístěným hráčem David Procházka, dnes už však na 34. místě (E).
Další umístění českých hráčů:
48. Vantuch +2
49. Pietschmann +2
67. Janošík+7
73. Vokřál +10
77. Chlebiš +17

V Poháru národů mužů  samozřejmě vedou Španělé před Irskem a Velkou Británií. Česká republika je na 14. místě.

V ženské soutěží kralují Američanky. V první šestce jsou hned čtyři. Vede Američanka Amy Anderson (-8) před Švédkou Julíí Davidsson (-7). O třetí místo (-4) se s Američankou Emilií Burger dělí Španělka Camilla Bertrand Hedberg.  Nejlépe umístěnou Češkou je Kateřina Proroková (+1) na 14. místě.
Další umístění českých hráček:
31. Dittertová +5
32. Hinnerová +5
34. Vavrušková +6
35. Curry Bartoňová +7

V Poháru národů žen vedou Američanky před Španělkami a Švédkami. Češky jsou na 12. pozici.

Výsledky jednotlivcůPohár národů


Úterý – 1. kolo
Na Ypsilonce padala úžasná čísla. Po prvním kole vede mužskou soutěž Španěl Jacobo Pastor Lopez, který obešel hřiště  za 64 úderů (-8).  O druhé místo (-5) se dělí  Švéd Philip Eriksson a další Španěl Jose Gil Bondia. Nejlépe umístěným Čechem je David Procházka na 23. místě (-1).

Další umístění českých hráčů:
41. Pietschmann +1
49. Vantuch +2
57. Vokřál +3
57. Janošík +3
81. Chlebiš +10

Kolo žen bylo pro bouřku dvakrát přerušeno a  zůstalo nedohráno. Tři desítky hráček dokončí  první kolo zítra od 7 hodin. Lídrem v klubovně je Španělka Camilla Bertrand Hedberg (-4). České hráčky mají dohráno, nejlépe umístěné jsou Sylvie Dittertová  a Lucie Hinnerová na průběžném 10. a 12. místě (obě +1).
V prvním, dohrávaném kolo padle ženský rekord hřiště. Ustanovila ho Švédka Julia Davidsson a má hodnotu 64 ran (-8).

Výsledky


V pondělí, 2.7.2012 začne na hřišti Ypsilon Resortu u Liberec 14. Akademické mistrovství světa v golfu.
Účastní se rekordní počet 149 vysokoškoláků, z toho 90 mužů a 59 žen.

Českou republiku reprezentuje  jedenáct hráčů, šest mužů a pět žen. Nehrající kapitánkou je  Jana Giacintová, koučem Kino Navarro a Veronika Holišová.

Hrají se  4 kola.  Soutěží se o mužského a ženského  akademického Mistra světa, nejlepší mužské družstvo a nejlepší ženské družstvo.

Limit hendikepu je 9. Nejsou povoleni kedící ani elektrické vozíky. Hráči si musí nést bag sami, nejvýše táhnout na ručním vozíku.


 

Odkazy: … Ypsilon Golf Resort Liberec Hřiště na satelitní  mapě …  Stránky Mistrovství

foto © Ota Mrákota, Ivan Paggio

.

.