Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

A nyní: Casa Serena Open

13.09.2010 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Přichází další z vrcholů letošní sezóny, turnaj European PGA Senior Tour – Casa Serena Open. Na soukromén hřišti společnosti Foxconn  v Roztěži u Kutné Hoy se tento víkend sejdou  evropští senioři k nejlépe dotovanému turnaji,  hraném na evropském kontinentu.  Dnes již  na Casa Serena probíhají tréninková kola. Ve třetím ročníku turnaje obhajuje Angličan Peter Mitchell. Na snímku vlevo z loňska přebírá cenu od Terry Goua, představitele společnosti Foxconn. Přihlíží Maureen Chang.

“Toto místo zkrátka miluji,” řekl Mitchell o hřišti Casa Serena Golf. “Je prostě nádherné. I kdyby se tady nehrál golf a jenom byste se zde procházali, tak byste si je zamilovali.
Obhájce titulu doufá, že jeho pozitivní vztah k hřišti a okolí se opět přetvoří ve vítězný výkon, vzhledem k tomu, jak se snaží zapojit do závodu o Order of Merit.
Momentálně je Mitchell na 40. místě pořadí podle finančních výher, ale s působivou první cenou ve výši 90 000 eur se může dostat do top ten – tak, jako tomu bylo loni.

Velikost vítězného šeku zaručuje, že Casa Serena Open bude mít významný vliv na konečnou podobu Order of Merit.

Z vrcholu žebříčku mají Boonchu Ruangkit, Chris Williams a také Angel Franco šanci vystřídat Bernharda Langera na první místě, zatímco kdokoli na dalších dvaceti příčkách, kam patří jména jako Carl Mason, Sam Torrance a Barry Lane, se může dostat dopředu v boji o konečnou John Jacobs Trophy pro nejlepšího hráče sezony.

Také hráči v nižších patrech Order of Merit se budou snažit následovat Mitchellův příklad z minulé sezony, s vědomím, že dobrý výsledek v tomto týdnu může být poukázkou k tomu, aby obhájili svá hráčská privilegia pro příští ročník European Senior Tour. 

Turnaje se účastní čeští hráči Jan Juhaniak a Jiří Seifert. Jan Juhaniak se Casa Serena Open účastnil v roce 2008 a umístil se na 61. místě. Jiří Seifert hrál loni a skončil na 67. místě.

Letos se Casa Seren Open musí obejít  bez vítěze prvního ročníku a  loni pátého Bernharda Langera.  Langer se má koncentrovat  na americkou Champions Tour, kde až do víkendu hrál v Koreji a kde letos může poprvé vyhrát Charles Schwab Cup.  Chybět bude i Ian Woosnam, který se také účastnil obou ročníků.

Video 2009

Video 2008

 Z archivu Golf.cz, Casa Serena Open:      2009     2008

foto © Antonín Krčmář