Lady Abrahams Trophy podeváté

26.04.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Tým Severu vedený Klárou Spilkovou s převahou zvítězil poměrem 9,5:3,5 bodu. Nedělní singly na rány nepřinesly žádný významný zvrat, Sever je vyhrál 5:2. Dva body pro Jih donesly sestry Luňáčkovy. Zkušená Marie porazila Adrianu Kubecovou o devět ran, mladší Františka porazila zkušenou Johanku Šteindlerovou o pět ran.

Ze třinácti utkání vyhrál Sever pět singlů, čtyři čtyřhry a jeden zápas vypůlil.  Jih vyhrál dva singly a ve čtyřhrách jednu vyhrál a jednu vypůlil. Sever hrál ve složení: kapitánka Klára Spilková, Michaela Fabiánková, Kristýna Frýdlová, Karolína Kohoutová, Adriana Kubecová, Jana Melichová, Johanka Šteindlerová.

Kapitánky týmů se v přímém souboji nesetkaly. Kapitánka Jihu Lucie Hinnerová prohrála s Janou Melichovou o tři údery. Kapitánka Severu Klára Spilková porazila Hanu Ryškovou o čtyři údery.

Počasí v neděli už tolika laskavé nebylo, dopoledne bylo dost chladno a foukalo. Trochu tepla se objevilo až kolem poledne na posledních jamkách.

Výsledky druhého dne:


Kapitánky Klára Spilková a Lucie Hinnerová

Sobota – 1. den, čtyřhry
Po prvním dni vede tým Kláry Spilkové 4,5:1,5. Dopolední foursomy vyhrál Sever jednoznačně 3:0, odpolední fourbally už byly vyrovnané 1,5:1,5.
Klára Spilková s Janou Melichovou vyhrály foursome nad Hanou Ryškovou a Františkou Luňáčkovou 3/2. Odpoledne s Kubecovou vypůlila nejlepší česká profesionálka fourball na rány s Marií Luňáčkovou a Kristýnou Abrahámovou.
Profesionálka Lucie Hinnerová hrála jediný zápas, ve fourballech prohrála spolu s Janou Meleckou zápas proti Janě Melichové s Michaelou Fabiánkovou o šest ran.

Po deštivém pátku ukázalo mstětické hřiště přívětivou tvář a první kolo Lady Abrahams Trophy provázelo nádherné, téměř letní počasí.

„Počasí drží, bouřky daleko, s průběhem turnaje jsem spokojen,“ řekl ředitel turnaje Aleš Libecajt. „Nevyskytl se žádný problém, realizační tým funguje podle představ. Hřiště i zázemí jsou na vysoké úrovni, chválím především novou gastronomii ve Mstěticích. K úplné spokojenost mi chybí už jenom ubytování pro hráčky přímo na hřišti. Těším se za zítřek. Druhý den v těchto utkáních bývá tradičně bohatý na zvraty,“ doplnil ředitel Lady Abrahams Trophy.

Výsledky prvního dne:

 

Otevíracím turnajem soutěžní amatérské sezony je již po deváté utkání družstev nejlepších hráček republiky Lady Abrahams Trophy (LAT). To letošní se odehraje od pátku 25. do neděle 27. dubna ve Mstěticích. Novinkou devátého ročníku jsou profesionální hráčky jako kapitánky týmů. Družstvo Severu povede Klára Spilková a družstvo Jihu Lucie Hinnerová.

Hrát se budou v sobotu fourbally a foursomy a v neděli singly. Obhajovat bude družstvo Jihu. Na letošní LAT nominovala ČGF především mladé hráčky. Sestavy:

Sever: kapitánka Klára Spilková, Michaela Fabiánková, Kristýna Frýdlová, Karolína Kohoutová, Adriana Kubecová, Jana Melichová, Johanka Šteindlerová.

Jih: kapitánka Lucie Hinnerová, Kristýna Abrahámová, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková, Tereza Melecká, Hana Ryšková, Kateřina Sluková.

Utkání má stejně jako mužská Prezident Goldscheider Trophy především společenský charakter a slouží k přátelskému setkání nejlepších českých hráček.

Video  z loňského ročníku:

Tabulka vítězů:

Z archivu Golf.cz  Lady Abrahams Trophy: … 2013 .. 201220112010 2009 200820072006

.