4. Tipsport Poháru mistrů golfových klubů ČR 2008 – Lieser a Vavrušková

12.10.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje

Mistry mistrů se v Poháru mistrů klubů stali na Konopišti Ondřej Lieser z  Ypsilon Golf Resort Liberec a Terezaa Vavrušková, také z Ypsilon Golf Resort Liberec. Vicemistry se stali Jiří Korda z  Beskydského GK a Kristina Hostáková z GK Hradec Králové. Třetí místa obsadili Martin Vlček z  GK Líšníce a Karolína Vlčková, také z GK Líšnice.

V nádherném podzimním slunečném počasí se odehrál čtvrtý ročník Tipsport Poháru mistrů golfových klubů ČR. Tradiční závěr české amatérské sezóny se uskutečnil na hřišti Golf Resort Konopiště pod sponzorskou záštitou firmy Tipsport. Turnaj pořádala agentura Czech Golf Production Milana Ostrého a Ladislava Biena.

Dvoudenní turnaj, ve kterém se představilo 38 mužů a 29 žen – mistrů golfových klubů z celé České republiky měl velmi kvalitní úroveň. Na postup do finálového kola mezi muži bylo nutno zahrát 80 ran, mezi ženami pak 88. Na předních místech se ukazovali především amatérští reprezentanti České republiky.
V kategorii žen si před finálovým kolem vytvořila rozhodující náskok Tereza Vavrušková z Ypsilon GC Liberec. V sobotu, kdy startovní časy musely být kvůli mlze o něco posunuty se dokázala s nástrahami hřiště vypořádat nejlépe. Zapisovala 74 ran a před druhou v pořadí Karolínou Vlčkovou (77) měla náskok tří ran. Na třetí příčce byla Kristina Hostáková (79). Finále pak mělo jednoznačný průběh. Tereza Vavrušková nedala svým soupeřkám žádnou šanci a po vynikajícím finiši – 70 ran – vybojovala vítězství mezi ženami. Boj o druhé místo byl velmi dramatický. Kristina Hostáková zahrála důležité birdie na 16. jamce (hřiště Radecký) a odpoutala se od Kateřiny Vlčkové. Obě nakonec zapisovaly bogey na poslední jamce a tak se z druhého místa radovala Kristina Hostáková (73). Bronz patří Karolíně Vlčkové (76).

Mezi muži byl po prvním kole hraném na hřišti d´Este stav hodně vyrovnaný. Rozdíl jediné rány byl mezi prvním a druhým místem. Ve vedení byl Ondřej Lieser z Ypsilon GC Liberec (72) a na druhém místě se překvapivě objevil Ondřej Špůr (73) z GC Mladé Buky. Až třetí byl po sobotním kole favorit soutěže Jiří Korda jr. (74). Ve finále pak oba čeští reprezentanti potvrdili svou převahu. Ondřej Lieser dokázal na zlepšený výkon svého soupeře odpovědět stejnou mincí a po zásluze zvítězil. V neděli zahrál 71 ran a to stačilo na vítězství o jedinou ránu před Jiřím
Kordou jr.(70) reprezentující BESGK. Ondřej Špůr neudržel nadějnou pozici a skončil až na šestém místě. Bronz si tak z Konopiště odváží Martin Vlček z GC Beřovice.
 V. ročník Tipsport Pohár Mistrů golfových klubů ČR 2009 se uskuteční ve dnech 10. – 11. října 2009 opět na hřištích Golf Resortu Konopiště.

CzechGolfProduction

Odkazy: ….. Informace o hřišti ….. Hřiště na satelitní mapě ….. Stránky pořadatele mistrovtsví  ….. Výsledky

Z archivu Golf.cz – Pohár mistrů:  …. 2007 ….. 2006 ….. 2005

Počet přečtení: 1 468