Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

3. ročník PB Středoškolského poháru – zvítězilo družstvo Gymnázia Kladno

05.05.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Třetí ročník turnaje družstev studentů středních škol vyhrálo družstvo Gymnázia Kladno, složené z  bratří Martina a Michala Pospíšilů a Karolíny Vlčkové. Druhé místo získalo družstvo  pořádající PB- Střední školy managementu za které hráli Filip Mrůzek, Petr Heider a Matěj Maštalíř.  Třetí skončilo Gymnázium a Obchodní Akademie Mariánské Lázně, za které hráli Rudolf Nechanický, Petr Krejčí a Eliška Krupnová.

Ve Středoškolském poháru se střetla dvou až tříčlenná družstva studentů středních škol z celé republiky a výběr juniorské reprezentace Slovenska.
Turnaje, který je součástí kalendáře České golfové federace, se letos účastnilo 27 družstev.  Turnaj měl silné obsazení, účastnili se reprezentanti a přední hráči juniorského žebříčku.

Turnaj se opět konal ve Mstěticích u Prahy, kde jsou na takové události velmi dobře připravení jak kvalitou hřiště a zázemí, tak organizačně. Mstětický links není snadné hřiště a pod par se dostala pouze  Kristýna Havlíčková (71). Na opačné straně je nejvyšším výsledkem 140 ran.

Soutěž třetím rokem pořádá PB – Vyšší odborná škola a Střední škola managementu, s.r.o., kde již druhý rok fungují třídy s rozšířeným golfovým vyučováním teorie i praxe ve spolupráci se společností INGOLF s.r.o., která je zároveň promotérem akce.

Ivan Paggio, foto Antonín Krčmář