15. ročník ligy Erpet Golf Centra – mistry jsou Tučňáci

20.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Družstvo Tučňáci věhlasné golfové rodiny Cejnarů z Erpetu konečně dosáhlo na titul. Cyril, Adéla, Mirka a Tomáš, doplnění Klárkou Spilkovou získali titul 15. Mistra Ligy Erpet Golf Centra. Po loňském stříbře kdy ve finále prohráli s družstvem Casall, porazili letos ve finále družstvo Komfort  2:1 a na rok si mohou do vitríny uložit putovní pohár Ligy EGC.

Ve středu, 18. března 2009 skončil již 15.ročník Ligy Erpet Golf Centra  ve kterém letos startovalo 24 družstev. Družstva hrála v 1., 2. A 3.lize vždy po 8 účastnících. Tento model je již mnoho let stejný a umožňuje díky „baráži“ účast v závěrečném Play Off i nejlepším v druhé lize. Do semifinále letošního ročníku se dostaly družstva: 
KOMFORT – STARS   2,5 : 0,5   a   INTRAS – TUČŇÁCI   1 : 2

Jako již tradičně, rozhodovalo se na malém kurzu Erpet na poslední jamce. Za stavu 1:1 byl rozhodující bod ve čtyřhře. Dvojice hráčů Komfortu (René Vápeník, Dominik Hart) vedla před touto poslední 18.jamkou o pět úderů.
Dvojice hráček družstva Tučňáků (Miroslava a Adéla Cejnarovi), která na této jamce začínala dokonce zahrály do „aut“. V tuto chvíli bylo jen málo diváků (mimochodem bylo jich dost, kteří se přišli podívat) přesvědčeno, že se ještě něco může stát. René Vápeník a Dominik Hart v tuto chvíli vedli o 7 ran, ale série „autů“ nakonec znamenala vítězství o jeden jediný úder hráček Tučňáků.
foto: Erpet

Konečné pořadí:

TUČŇÁCI            Tomáš Cejnar, Cyril Cejnar, Miroslava Cejnarová, Adéla Cejnarová, Klára Spilková
KOMFORT          Jiří Mlčoch, Jan Šaroch, Vilém Zulák, Dominik Hart, René Vápeník, Michael Hu a Richard Bešta
STARS                Adam Radil, Lubomír Šilhavý, Karolína Kohoutová, Bára Chlostová a Martin Bešta
INTRAS               Jakub Švarc, Vojtěch Myslil, Pavel Švarc, Kosta Prandžev, Martin Pospíšil

Bronzové medaile získávají poražení semifinalisté, protože o 3.místo se tradičně již nehraje.
Závěrečné fanfáry byly také tradiční v pojetí Václava Petra seniora

Karel Vopička

Video z loňského finále.

Z archivu Golf.cz – Liga Erpet Golf Centra: …. 2008 …. 2006 ….. 2003….. 2002 …… 2001 ….. 2000 …..  19991999 …. playoff 99 ….  1998.