10. President Goldscheider Trophy – vítězí družstvo Západu

08.10.2007 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Turnaje
A A A

Český Ryder Cup, President Goldscheider Trophy 2007, utkání nejlepších hráčů z východu s nejlepšími hráči západu České republiky proběhl o víkendu 6. a 7. října, na hřišti GC Telč. Východ-Západ je přátelským setkáním nejlepších českých amatérských hráčů, za přítomnosti vedení České golfové federace. Utkání se tradičně hraje pod patronací agentury Meredith. V sobotu se odehrály foursomy a fourbally, v neděli singly na rány. Utkání skončilo 10 :7 ve prospěch družstva Západu. Pro Západ je to pátý titul v pořadí.

V upomínku veliké osobnosti českého golfu, prvního porevolučního prezidenta Hanuše Goldscheidera, dostalo utkání název President Goldscheider Trophy. Pomyslnou dělicí čarou pro určení Východu a Západu je řeka Vltava. Ale není to dogma, bere se v potaz i nějaký ten přítok. Promotérem utkání je od počátku agentura Meredith Petra Žáka, partnerem SG Private Banking.

Obdobné utkání připravil Meredith letos poprvé i pro naše nejlepší ženy. Setkaly se zkraje sezóny v Telči na Lady Abrahams Trophy, utkání Sever-Jih české republiky.

Družstva nastoupila na President Goldscheider Trophy v sestavách:

VÝCHOD ČR: Korda Jiří PGCMO, Lieser Ondřej YPGRL, Nový Marek GKCEE, Páleník Štefan GKCEE, Procházka David GCMNI, Ráček Vilém GCAUS, Skalle Viktor GKCEE, Stanislav Jakub GKCEE, Zíma Petr PGCČE.
Kapitán Východu Marek NOVÝ.

ZÁPAD ČR: Holub Miroslav GCERP, Juhaniak Filip GCPRH, Mergl Jan RGCML, Nechanický Rudolf RGCML, Příhoda Martin RGCML, Strýček Petr GKPLD, Tintěra Lukáš GCKVA, Toman Marek RGCML, Zedníček Jan GKPLD.
Kapitán Západu Miroslav HOLUB

V sobotu dopoledne nastoupili hráči k foursomům. Ty vyhrálo družstvo Východu 3:1
Odpoledne se hrály fourbally, ve kterých zvítězil Západ 2,5:1,5.
Nedělní singly dopadly jednoznačně pro Západ 6,5: 2,5.
Celkové skore zápasu 10:7, pohár nadále zůstává obhájci, družstvu Západu.

Součástí utkání byl turnaj hostů agentury Meredith, hraný ve formátu Pro-Am. Zvítězil flight Lukáš Tintěra, M. Kulhánek, M. Ventruba a O. Witovski.

Výsledky

Z archivu Golf.cz:   
PGT 2006
   
VZ 2005
  
VZ 2004  
VZ 2003  
VZ 2002  
VZ 2001   
VZ 2000 &nbsp
VZ 1999  
VZ 1998 – výsledky  
VZ 1998 – reportáž