Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Technologické novinky – Golfová rukavice do extrémních podmínek

24.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Technologie
A A A

Nové golfové rukavice se zvýšenou přilnavostí a odolnoostí uvádí na český trh společnost Freegolf.  Rukavice Hirzl mají kontaktní plochy ze speciálně vyčiněné  klokaní kůže,  která vykazuje vynikající přilnavost v nejextrémnějších podmínkách. Za sucha vykazují tyto rukavice až třikrát větší přilnavost, za mokra až pěkrát vyšší přilnavost než běžné golfové rukavice. Nemění svoje vlastnosti ani po mnohonásobném  použití v nejrůznějších podmínkách.

St. Gallen, 5. února 2009 – skvělým startem do nové golfové sezóny se pro HIRZL, švýcarského výrobce high-performance sportovních rukavic, stala výstava Golf & Wellness Reisen 2009 v německém Stuttgartu.

Golfové rukavice typu Trust a Feel přesvědčily porotu, která oceňuje exponáty titulem New Golf Award. V porotě, která se skládala z trenérů, playing PRO i golfistů amatérů mimo jiné byla i taková jména jako: Willi Hofmann (trenér Bernharda Langera), Martina Eberl (LET Playing Pro) a Andrea Henkel (Olympijská vítězka v biatlonu). Tito odborníci nominovali rukavice Hirzl mezi   finalisty soutěže, což nasvědčuje, že Hirzl vyrábí špičkové golfové rukavice.
“Pro nás golfisty není rukavice jen doplňkem, je to klíčová součást výbavy. Naše rukavice pomohou každému golfistovi ve zlepšování jeho výkonu a je jedno, jestli je horko nebo právě hustě prší,”  řekl Bagher Pirouz, ředitel společnosti Hirzl.

Nové modely golfových rukavic Hirzl mají na rozdíl od obvyklých golfových rukavic vynikající přilnavost  bez ohledu na počasí. Tyto skvělé vlastnosti se projevují zejména při velkém pocení rukou v horkém dni, nebo vysoké vlhkosti při dešti.

Přitom jsou vyrobeny z přírodního materiálu –  speciálně upravené kůže, která nevysychá, neláme se jako obvyklé rukavice a vydrží  mnohem déle. Dlaňová část rukavic Hirzl je vyrobena z klokaní usně, která je jednou z nejodolnějších na světě. Tenká klokaní useň je upravena procesem, který je patentově chráněn a dosahuje  vlastností, které byste u rukavic jiných předních světových značek jen těžko hledali. Má 4 x delší trvanlivost a zároveň si díky technologii grip4U™ ponechává skvělý cit a přilnavost, která je pro hráče velmi důležitá. Rukavice Hirzl až třikrát větší přilnavost za sucha a až pětkrát větší přilnavost za vlhka než většina jiných rukavic na trhu.

Technologie zpracování nazývaná  dry-palm zabraňuje za horkých dní zvlhčení dlaňové části potem, zatímco ruka dýchá horní částí, která je pokryta prodyšnou síťovanou látkou. Po hře pak lze rukavici jednoduše “vymáchat” ve studené vodě a nechat přirozeně uschnout. Po uschnutí zůstane ve stavu zachovávajícím všechny původní vlastnosti. Po hře za mokra nebo v dešti, kdy se  vlastnosti golfových rukavic Hirzl projeví nejvíce, se nechá přirozeně uschnout a na druhý den s ní lze opět hrát nezávisle na tom,  zda prší nebo nebo svítit slunce.  Není třeba volit rukavici do horka nebo naopak do deště. Skutečně stačí jedna rukavice na všechno.

Hirzl uvádí na trh  2 typy golfových rukavic, oba s technologií grip4U™ a dry-palm, které jsou určeny pro různé typy hráčů: Trust Feel je spíše pro hráče s nižším hendikepem, kteří upřednostňují větší cit při hře, zatímco Tust Control je pro hráče s vyšším hendikepem, kteří vyžadují ještě větší přilnavost. Oba modely jsou k dostání v pravém i levém provedení ve velikostech S, M a L pro ženy a ve velikostech S, M, M/L, L a XL pro muže.

Společnost Hirzl chce být výhradně specialistou na sportovní rukavice, včetně těch golfových. Správnost volby naznačuje již druhé ocenění v řadě (po Golf Europe 2008).

Podrobnější informace  najdete na stránkách  www.Hirzl.com a www.Hirzl.cz
Do ČR dováží a zastupuje: FreeGolf.cz, Sirotčí 3/2958, Ostrava mail.: shop@freegolf.cz