Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Nový driver Taylor Made bR9 bude v Česku k dispozici už v dubnu.

22.01.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Technologie
A A A

(pr) TaylorMade opět dokazuje světu, že ve výrobě driverů je vždy napřed. Na jaře představí nový model R9!  Opět bude mít tři pohyblivé závaží, ale navíc bude obsahovat „Flight Control Technology“ (FCT). FCT bude dávat golfistům nové rozměry v nastavení hlavy hole. Jako první na světě bude umožňovat nastavit si úhel úderové plochy. Hlavu hole bude možné nastavit do jedné z osmi pozic a mít tak driver s úderovou plochou o dva stupně zavřený až po dva stupně otevřený.

TaylorMade opět dokazuje světu, že ve výrobě driverů je vždy napřed. Na jaře představí nový model R9!  Opět bude mít tři pohyblivé závaží, ale navíc bude obsahovat „Flight Control Technology“ (FCT). FCT bude dávat golfistům nové rozměry v nastavení hlavy hole. Jako první na světě bude umožňovat nastavit si úhel úderové plochy. Hlavu hole bude možné nastavit do jedné z osmi pozic a mít tak driver s úderovou plochou o dva stupně zavřený až po dva stupně otevřený.

Toto umožňuje speciální úchopný systém, který propojuje hlavu hole a shaft. Tři pohyblivá závaží (s nimi jde měnit trajektorie letu) mají stejné uložení jak u modelu r7 Limited. Hůl bude mít tedy dvacetčtyři možností nastavení. Výsledkem bude maximalní možné přizpůsobní driveru k výkonosti golfisty!

Hlava hole bude mít velice podobný tvar jako legendární r7 SuperQuad, nejde tak trendem prodlužování tvaru jako například u modelu Burner. Tento vzhled by měl vyhovovat většině golfistů.
První prototypy již testují hráči na profesionálních Tour. Dle první ohlasů je to nejlepší driver, jaký kdy hráli.

Jako jediný na světě bude mít R9 nový shaft Tour platform „Motore“ od výrobce Fujikura. „Motore“  je velice očekávaná novinka roku 2009. Shaft je navržen tak, aby při švihu k míči a impaktu co nejvíce stabilizoval hůl a umožil tak přenést co nejvíce energie. Výsledkem je větší vzdálenost a přesnost.

U každého modelu TaylorMade představuje i specifikace „TP“ (tour preffered, pro hráče s nižší hcp). R9 TP bude v nabídce o něco později. Hlavním rozdílem bude logo na hlavě hole a možnost výběru jiného shaftu. (Fujikura, Mitsubishi, Matrix, Aldila).

Zároveň s driver budou představena nová dřeva a rescue. U nich bude použita pouze technologie FCT, nikoliv možnost posouvání závaží.

Dostupnost: duben 2009 u všech prodejců TaylorMade (www.taylormadegolf.cz)

Cena:
R9 cca. 11.000,-
R9 TP cca. 13.500,-