Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Nové golfové náramkové hodinky

22.04.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Technologie
A A A

Na hodinářském veletrhu Baselworld, který 19. dubna skončil v Basileji, předvedla švýcarská firma Jaerman & Stübi nové golfové náramkové hodinky. Strojek a jeho golfová komplikace jsou klenotem švýcarského hodinářského řemesla. Hodinky jsou samozřejmě mechanické, s automatickým natahováním. Počítají rány na jamce, rány ve hře a počet jamek. Mají dvaačtyřicetihodinovou rezervu chodu.

Pouzdro:
Pouzdro může být celové nebo zlaté. Ocelové má černěnou variantu. Průměr pouzdra je 44 mm. Je vodotěsné do 100 m, má safírové sklíčko silné 1,8 mm. Otočný věnec s nastavením hendikepu je uložen na keramických ložiskách.

Strojek
Strojek je mechanický, kalibr A10, s automatickým nátahem, 25 rubínových ložisek, uložení Incablock, setrvačník kmitá 28.000 kmitů za hodinu.

Golfová komplikace
Srdce nové komplikace, počítadlo JS02, je čerstvě patentovaný vynález. Komplikace má počitadlo úderů na jamce a další počitadlo pro záznam odehraných jamek. Jištěné tlačítko automaticky resetuje první počitadlo a všechny počitadla mohou být vynulována po skončení hry.

Modely
Společnost Jaerman & Stübi pustila na trh hodinky ve třech provedeních. Mají stejný mechanismus, liší se materiálem a barevným provedením pouzdra.

Hodinky se jmenují:
Time to Play – ve světlém kovu
Black Iron – v černěném kovu
Order of Merit – ve zlatě.

Všechna provedení mají další tři barevné kombinace.

Nakonec to nejméně důležité, cena. V úterý 24.4 nám výrobce upřesnil:
Time to Play 4.500 Euro, Black Iron 4.700 Euro a Order of Merit 9.000 Eur, bez DPH.