McConaughey: Drasticky zhubl kvůli AIDS

19.10.2012 | Pavel Krejča | publikováno v rubrice Společnost
A A A

Matthew McConaughey

Jeden z nejlepších herců mezi golfisty Matthew McConaughey (42) má AIDS. Hollywoodská hvězda však trpí smrtelnou nemocí naštěstí jen ve filmu. Kvůli své roli také drasticky zhubl!

McConaughey (Sahara, Ponorka U-571, Svatby podle Mary) obětoval své úžasné svalnaté tělo kvůli postavě feťáka v novém trháku Dallas Buyer‘s Club. „Zhubl jsem sedm kilogramů a ještě sedm půjde dolů. Rozhodně teď nevypadám zdravě a jsem na to hrdý. O to lépe se mi bude ta role hrát,“ žertoval.

Hendikep 12

McConaughey musel kvůli herecké vytíženosti oželet i milovaný golf. I golfistu by si podle svých slov jednou rád zahrál v nějakém filmu. „Buď golfistu nebo fotbalistu,“ nastínil blonďatý elegán, který byl v roce 2005 časopisem People zvolen nejvíce sexy mužem světa.

Matthew má v současnosti HCP 12, ale bývalo to daleko lepší. „Hrál jsem golf na vysoké škole, tehdy jsem měl hendikep čtyři. Poslední roky ale nemám tolik času, abych se zlepšoval. Těším se ovšem, až se do toho zase pustím,“ prohlásil McConaughey, který se narodil v roce 1969 v americkém Texasu.

Zahrál už 4 esa

Jeho otec James Donald McConaughey hrál americký fotbal za Green Bay Packers. Bohužel zemřel na srdeční selhání v roce 1992.

Jaký je Matthewův nejlepší golfový výkon? „V životě už jsem dal čtyřikrát hole in one. A bylo to na regulérních hřištích. Dvakrát jsem zaznamenal eso během jedenácti dnů. To se dařilo,“ smál neodolatelný playboy.

Mezi jeho partnerky patřily Ashley Judd, Sandra Bullock, Penélope Cruz, Salli Richardson nebo Janet Jackson. V současné době žije v Malibu se svou manželkou Camilou Alves, se níž má dvě děti. A třetí je na cestě!

.