ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Golfová výchova a la Tiger Woods

13.08.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Společnost
A A A

Tiger Woods byl dlouho vzorem pro celou generaci hráčů, ale po jeho sexuálním skandálu se od něj část golfového světa odvrátila. Světová jednička se ale nyní opět může stát dobrým rádcem. Tentokráte rodičům dětí, kteří s touto krásnou hrou teprve začínají. V případě Tigerova syna Charlieho totiž jablko zřejmě nepadlo daleko od stromu.

Čtyřletý Charlie je pro Tigera vším. Každý táta se snaží předat synovi své zkušenosti a naučit ho všemu co umí, na druhou stranu se každý syn snaží od táty ledacos odkoukat. Navíc jsou ve hře geny. Chce Woods, aby šel syn v jeho šlépějích? “Nechám to plně na jeho rozhodnutí. Pokud bude chtít hrát golf, budu to podporovat. Pokud ne, žádná tragédie. Nebude mi ani vadit, pokud by se nevěnoval žádnému sportu. Chci jen, aby byl šťastný,“ prozradil sympaticky Tiger.

V případě, že Charlieho a případně i dceru Sam golf osloví, v žádném případě jim ho nechce znechutit tím, že by je nutil do tréninku. “Lekce ani dril nebudou. Půjdeme na hřiště a užijeme si mnoho zábavy. Vymyslím různé soutěže a budeme se navzájem hecovat,” vysvětloval Woods.

Ví, o čem mluví, protože podobný přístup měl k němu otec Earl. “Táta mně golf nikdy neznechutil nesmyslným a tvrdým tréninkem. Vše bylo v rovině přirozené soutěživosti. Naopak jsme si hru užívali. Já si golf později zamiloval a úplně mu podlehl,” přiznala světová jednička.

Každý správný táta je vzorem pro svého potomka. V případě Tigera to zřejmě platí. “Charlie mě napodobuje stejně jako já otce. Pozoruje mě přes rameno, snaží se zapamatovat pohyby a pak je zkouší. Pokouší se odpalovat jako já. Nakonec, přesně takto jsem se golf naučil já,” vzpomněl si Woods.

Zdá se, že v tomto případě jablko nepadlo daleko od stromu. Můžeme se tedy zřejmě těšit na dalšího skvělého golfistu. Bude stejně dobrý jako táta? Unese tlak na svou osobu? Skoro nikomu se to zatím nepodařilo. Slavný otec je v golfu jak závaží na noze.

Ať už to dopadne jakkoliv, mohou se Woodsovými inspirovat obyčejní smrtelníci. Pohled na přehnaně ambiciózní děti a jejich vystresované potomky na drivingu opravdu není pěkný. Ne nadarmo Tiger v autobiografii označil otce i za trenéra a hlavně přítele.

 

.

Počet přečtení: 1 626
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017