Woods: zajímalo mě, jak vypadá země Kateřiny Růžičkové

06.08.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Hlavní atrakce víkendového Honma Pilsen Golf Masters už je na místě. Cheyenne Woods v úterý na Dýšině trénovala, rozdávala autogramy a odpovídala na tiskové konferenci. Představila se jako příjemná mladá žena, která zdůrazňuje, že toho chce v golfu hodně dosáhnout. Strýcovo jméno pro ni nepředstavuje ani závaží, ani berličku. A k tomu, co ji ve třech soutěžních kolech čeká, bez zábran poznamenala: „Musím říct, že to je jedno z nejzrádnějších hřišť, co jsem viděla.“

Hrála za vysokoškolský tým Wake Forest University. Vyhrála třicet amatérských turnajů, loni přešla k profesionálkám a přihlásila se do kvalifikace LPGA Tour. Ta se jí nevyvedla, ale jelikož od zámořských spolužaček věděla dost o evropském golfu, zkusila to na Ladies European Tour a uspěla.

Jaké jsou vaše první zkušenosti s Evropou?
O Evropě jsem slyšela hodně, splnil se mi velký sen, protože mohu cestovat. Nikdy předtím jsem to nedělala. Mám spoustu přátel, kteří mě sem zvali. Je to pro mě dobrá zkušenost, skvělé pro můj hráčský vývoj. A na Q-School v Americe půjdu znovu.

Jak jste si vybrala turnaj v Česku a co zatím zdejšímu pobytu říkáte?
Chtěla jsem hrát turnaje všude možně. Proto jsem se sem těšila, o minulých ročnících turnaje jsem měla dobré reference a zjistila jsem, že na Wake Forest byla mojí mladší spolužačkou Kateřina Růžičková. Zajímalo mě, jak vypadá země, odkud pochází. Jsem tu poprvé a jsem hrozně ráda, že jsem přijela. Užila jsem si víkendovou Prahu, o které jsem slyšela, že je to nekrásnější město na světě. A musím potvrdit, že je, hlavně výhledy z Pražského hradu byly úžasné.

A hřiště?
Musím říct, že je jedno z nejzrádnějších, co jsem viděla. Specifické a technické. Těžké budou první rány, použít driver bude ošidné. Na první devítce jsem v tréninku musela odpálit několikrát, abych našla ty správné linie ran. Určitě je velice zajímavé, ráda se s ním seznámím v dalším tréninku a v pro-amu.

Můžete ho doporučit Tigerovi.
Nějakou dobu jsme spolu nemluvili, ale on určitě ví, že jsem tady, bavila jsem se s ním o svém programu. Až přijedu domů, budu mu vyprávět. Moje fotografie si určitě prohlédne. Povyprávím mu o tomto místě jako o jednom, které stojí za to navštívit.

Bavíte se spolu hodně o golfu? Pomohl vám nějak?
Máme extrémně jiný program, ale vždycky mu můžu zavolat o radu. Když spolu hrajeme, je to přátelsky, nesoutěžíme. Pokud o něčem mluví, je to zdůrazňování krátké hry a patování. Před mým prvním profesionálním turnajem jsem od něj slyšela jedinou radu: Věř svým schopnostem. Dělej to, co jsi dělala doteď.

Už jste také poznala, jaký je rozdíl mezi amatérským a profesionálním golfem?
Ano, je velký, nejen ve stylu hry. Na vysoké škole musíte ještě studovat, máte týmové tréninky. Se spoluhráčkami jsme vstávaly, trávily odpoledne na tréninku. Je tam přátelská atmosféra, legraci na společných cestách. Profesionální golf je individuální, svět sám o sobě, někdy velmi osamělý. Jste sami v hotelech, na hřišti, ale o tom jsme vždycky snila.

Kvůli Tigerovi?
Hodně mě ovlivnil dědeček, jeho otec. To kvůli němu jsem se na golf zaměřila.

Nevadí vám otázky na strýce?
Chápu je. Je to jméno, které v golfu hodně znamená. Jsem zvyklá, že poskytuju rozhovory o něm, patří to k mé kariéře. Naše vztahy jsou docela příjemné, jsem hrdá za to, co dokázal.

Kdybyste na Dýšině v neděli vyhrála a on na PGA Championship, jaké by to bylo?
Bylo by to absolutně úžasné, já jsem ještě profesionální turnaj nevyhrála.

Myslíte si, že se svým jménem můžete pomoci popularizovat ženský golf?
Nebo jinak, třeba jako modelka?Nikdy jsem o sobě nepřemýšlela jako o modelce, neberu to jako cíl. Pravda, muži jsou mnohem populárnější, ale ženský golf si také zasluhuje pozornosti. Když to dokážu prostřednictvím svého jména, bude to skvělé.

Máte podobný rituál v barevném oblékání na jednotlivá kola?
Ne, nemám speciální výběr, ale moje nejoblíbenější barva je fialová a kdyby to šlo, nosila bych ji ráda častěji než na jedno kolo.

 

.