Volby ČGF – kandidát Zdeněk Kodejš

24.02.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A
KodejsZdenek23022017LR2

Zdeněk Kodejš

Končí čtyřleté funkční období výboru České golfové federace, národního orgánu řízení golfu. Na Konferenci ČGF v sobotu, 18. března 2017 se uskuteční volby nového výboru.
Na funkci ve výboru ČGF muselo kandidáta doporučit nejméně pět členských klubů, nejpozději do týdne před podzimní přípravnou konferencí. Každý kandidát na prezidenta má povinnost představit svůj volební program na obou konferencích a doporučit volitelům členy výboru z navržených kandidátů.

O pozici prezidenta se ucházejí dva kandidáti. Kandidují současný předseda Komise pro média a komunikaci Karel Čelikovský a současný prezident ČGF Zdeněk Kodejš. Představujeme druhého z nich:

Ing. Zdeněk Kodejš (55), GC Semily, Hcp 11,3.

Narozen v Lomnici na Popelkou, vystudoval gymnázium v Semilech a Vysokou školu ekonomickou v Praze. Je ředitel spoluvlastněné společnosti. S golfem začal v roce 1965, věnoval se také vrcholově cyklokrosu a sjezdovému lyžování. S výjimkou STK prošel všemi pozicemi v České golfové federaci, byl kapitánem české reprezentace. V současném období je prezidentem ČGF. Dcera Martina byla pět let reprezentantkou České republiky.

Zdeněk Kodejš za svoje období výrazně změnil chod federace a oživil její činnost smysluplnými projekty. Utlumil některé zvadlé projekty z minulosti, nastolil pragmatičtější řídící procesy činnosti národního orgánu golfu a je otevřen novým trendům. Prosazuje sportovní činnost klubů. Za jeho prezidentování se přijaly nové stanovy, vytvořila se nová regionální centra, spustil se projekt Golf do škol, od plošné podpory reprezentace přešla federace k vážené individuální podpoře, znásobil se počet reprezentačních výjezdů a Česko vyslalo první golfistku na olympiádu.

Volební projev Zdeňka Kodejše najdete na následujícím videu:

Kandidáti do výboru ČGF na období 2017 – 2021: 

  • Prezident – Zdeněk Kodejš, Karel Čelikovský
  • Viceprezidenti – Juraj Werner, Karel Čelikovský, Vladimír Bouček – uchazeč, jeho kandidatura podléhá schválení konferencí
  • Předseda STK – Aleš Libecajt
  • Hospodář – Maria Stilerová
  • Regiony – Dominik Maršík (ZB), Jiří Strnad (VA), Juraj Werner (VB), František Holiš (VB), Michal Rulák (ZA)
  • Kontrolní komise – Jiří Marzoll, Vladimír Bouček – uchazeč, jeho kandidatura podléhá schválení konferencí, Petr Uhlík – uchazeč, jeho kandidatura podléhá schválení konferencí

Odkazy:      Stanovy ČGF

*