Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

US Open očima Jany Peterkové

30.06.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Jana Peterková první česká hráčka, která se účastnila US Open, vyhověla naší prosbě a vlastními slovy popsala své zážitky z turnaje a jeho prostředí.Po kvalifikaci jsem dostala kontakt US Open Office na Ellen Blum, která se o mě měla postarat. Rezervovala mi hotel, auto a vyzvedávala mě na letišti. Vše to šlo přes ní, protože jejím prostřednictvím jsme na všem měli slevy.
Takže v ponděli, v 9 ráno mě na letišti vyzvedli a zavedli mě před letiště, kde na mě čekal obrovský, nový stříbrný Lexus. „To je slečno Peterková pro vás, k používaní na dobu, co zde strávite“. Za auto jsem samozřejmě nic neplatila
Ubytovala jsem se v hotelu Mariott. Pak jsme jeli na golf, projeli vjezdem pro VIP a zaparkovali před klubovnou. Do klubovny už mi otevírali dveře. Od toho momentu, jsem se už nemusela o nic starat.

Zaregistrovala jsem se a dostala pár hezkých cenných dárku: originál obrazek od zdejšího malíře, 18 té jamky a různé další drobnosti. Šatnu jsme sdílely všechny společně. Každá má skříňsku se svým jménem. Necháte-li ve skříni oblečení, najdete je druhý den vyprané, boty vyčištěné, s novými hřebíky. Dále nám byla k dispozici počítačová místnost, kde jsem si mohla zkontrolovat emaily a také počítač, který neustále ukazoval aktuálni score. Měli jsme k dispozici klubovnu s s televizí, dobrotami, ovocem, limonádami všeho druhu. Dále jsme v klubovně měly celý sál, ve kterém bylo stále připraveno jídlo na stolech, vše co si jen dovedu i nedovedu představit. Když jsem požádala o něco speciálniho, bylo to přineseno.

Po registraci jsem si šla odpálit pár míčků a zjistila jsem, že stojim mezi Mallon a Inkster, dvěma šampionkami US Open. Řekla jsem si, že mi to třeba přinese štěstí. Pak jsem se šla najíst a s kým se skoro nesrazím: Annika Sörenstam. Přisedla si a měly jsme oběd spolu. Je to milá a ostýchavá divka, opravdu fajn. Wendy Doolan, která vždy dělá, že mě nezná, přitom spolu sem tam hrajem v Lakelandu, se se mnou tentokrát dala do řeci, čímž mě velmi překvapila. Susan Pettersen se tentokrát moc nebavila, dříve jsme spolu mluvily víc.

Cvičné kolo jsem hrála v úterý ráno s kamaradkama z LPGA a Futures. Lindsey Wright (LPGA), Kelly Ladegrost( LPGA) a Kim Adams. Jsou to mé dobré kamarádky a znám se i s jejich kedíky, tak byla legrace.

Na drivingu jsem dostala pár nových holí, přesvědčovali mě, ať je vyzkouším. Zaujal mě YES putter, tak jsem ho hned zařadila do bagu. Pokud jste na US Open, můžete si vybrat jakoukoli hůl a mít ji hned. Zdarma.

Ke čtvrtečnímu, prvnímu kolu. Hrála jsem s příjemnými holkami. Jedna je Mollie z Futures a druhá Nadine Taylor z LPGA. Nadine byla moc moc fajn, hrálo se mi s ní dobře. Na mé první jamce ve čtvrtek, což byla devítka, jsem jako jediná křečovitě svírala driver. Holky měly čtyřku rescue hůl. Mě se ale drive povedl a jak víte, začala jsem dobře. Byla jsem po čtyřech jamkách jednu pod a také tři hodiny na leader boardu jako leader of the US Open. Pak jsem začala byt trochu netrpělivá a nervozní. Druhý den jsem stále měla šanci, velkou, udělat cut a take jsem si to velmi přála. Ale trpělivost nevydržela. Asi jsem chtěla moc a tím pádem jsem nebyla dostatečně uvolněná.

Byl to ale nádherný zážitek. Zůstala jsem až do neděle večera a sledovala boj az do konce. Užívala jsem si krásného pohoštění, davu a milých lidi, kteří chtěli za každou cenu můj autogram. Nebudu přehánět, kdyz řeknu, že jsem začtyři dny rozdala 1.000 autogramů. Také byl zájem z řad novinářů. Poskytla jsem jedno velmi dlouhé interview pro US Open stránky, jako první Češka na US Open.
Myslím, že lépe zorganizovany turnaj jsem ještě neviděla, tedy v něm nehrála.

Nejhezčí chvíle byly asi v klubovně, sedět s holkama co vedly, tedy s Brittany Lang…. Sledovat televizi, jak Birdie Kim dala chip in, i Annika se musela smát, všechny jsme tleskaly. Byl to pro mě krásný zážitek, splnění jednoho z mých snů a také zkušenost. Nechtěla jsem odjet, bylo mi líto že hriště má jen 18 jamek, ale bohužel, všechno jednou končí….. [Gallery not found]