Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Skopový: hrajeme za méně peněz, ale túra neklekne

10.05.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Páteční pro-am k turnaji Euled Golf Classic je zahajovací soutěžní akcí nového ročníku domácí profesionální série. Že opět nese název Pilsner Urquell Czech PGA Tour, není zdaleka samozřejmé. Zároveň s bojem o zachování titulárního partnera se odehrály drobnější bitvy o podobu sezony, některé vyhrané, některé prohrané. I proto došlo k redukci na sedm turnajů a po říjnovém finále se jednání o podobě příštího ročníku rozběhnou znovu. O tom, jak je sezona připravena, hovoří šéf soutěže Karel Skopový senior.

Bylo to složitější než jindy, že?
Bylo. Skončila nám smlouva s plzeňským pivovarem a podařilo se nám ji prodloužit o rok. Je to za míň peněz, ale smlouva je. Musíme hledat nového marketingového partnera, protože firma Biznet Clinic pana Davida Trundy od nás přešla k panu Dědkovi (Petr Dědek, promotér turnaje Challenge Tour na KUnětické Hoře – poz. red.). Nechtěl bych se k tomu blíž vyjadřovat, ale nepovažuju to za normální. A ke všemu je tady ještě jedna skupina, vystupující za PGA, nechci jmenovat, a tvrdí, že chce pořádat tour. Řekl bych, že zneužívá jména PGA. Také nám skončila smlouva na jamkovku v Ropici a nedohodli jsme se na jejím prodloužení. Nebude ani turnaj v Haugschlagu, který byl nádherný, ale už jsme si nemohli dovolit ho dotovat. Třeba se tam ještě vrátíme.

V Plzni si donedávna zakládali na spojení s golfem. Nastaly nějaké změny v tomto postoji?
Odkryla se jim marketingová pozice v hokeji. Chtěli ty peníze přesunout a zničehonic nám řekli „ne“, přestože pan Grand loni na Kaskádě veřejně řekl „ano, pokračujeme“. Lidé se částečně vyměnili, ale dopadlo to dobře. Peněz je míň, nicméně můžeme pokračovat.

Promítlo se to na turnajových dotacích?
Prize money některých turnajů jsme snížili z 500 tisíc na 400 tisíc, finále na Kaskádě bude o 600 tisíc. O sníženou dotaci se bude hrát teď na Kunětické Hoře, bylo to knap, původní výši se nepovedlo zachovat.

Zahajovací turnaj byl dokonce v ohrožení. Proč?
Firmě MP Shot se nepodařilo naplnit její záměr. Dozvěděli jsme se to čtrnáct dní nebo tři neděle před začátkem. Otázka byla, zrušit turnaj, nebo se ho pokusit zachránit. To se podařilo díky člověku, kterého jsem se zavázal nejmenovat, nemá o to zájem.

Dokážete zachovat zahraniční konkurenci?
Zájem je, ale teď se ještě neprojeví, nemohli jsme totiž zareagovat třeba na zájem skupiny sedmi Francouzů, protože jsme nevěděli, jak to s prvním turnajem dopadne. I někteří Rakušani se zalekli, takže přijedou ti stálí a já věřím, že noví se objeví příště, pokud jim to jejich program dovolí.

Slovenská část programu tour se rozroste na tři turnaje. Vidíte tady lepší perspektivu?
Vezměte si už třeba to, že sám slovenský promotér ze Skalice požádal o divoké karty pro slovenské amatéry. Česká golfová federace tu nabídku má už pět let, ale zatím nikoho neposlala. Takže zatímco teď ze Slovenska přijedou čtyři, Češi nic, jen klub v Kunětické Hoře postaví dva nebo tři. To mě trápí, protože túra byla založena hlavně proto, aby si mladí kluci mohli zahrát, bez ohledu na to, jestli jsou amatéři, nebo profesionálové.

Jaký tedy bude letošní ročník?
Důležité je, že túra neklekne. Dopad na ni je, ale vždycky když se něco semlelo, našel se někdo, kdo pomohl.