Daniela Proroková – jaká byla sezóna 2014

22.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Daniela Proroková

Daniela Proroková je půvabná, tichá až plachá jednadvacetiletá dívka. Žije, studuje a trénuje v Ostravě. Je méně viditelná než její kolegyně, profesionální hráčky golfu a Playing-Pro české PGA, se kterými se pohybuje v druhé evropské ženské soutěži – LET Access Tour (LETAS).

Pohled do žebříčku LETAS však říká, že je po Kláře Spilkové druhou nejlépe umístěnou českou hráčkou v Evropě. Loni na sebe upozornila šestým místem v silně obsazeném turnaji LETAS ve francouzském Forquex. Letos ji zdobí druhé místo v turnaji na Azorských ostrovech a za úspěch lze považovat i nedávné 28. místo v silně obsazeném turnaji WPGA Challenge v Anglii. Má za sebou také čtyři letošní turnaje nejvyšší evropské soutěže Ladies European Tour včetně Ladies Slovak Open a Sberbank Golf Masters, v žádném však neprošla cutem.

Profesionálkou je od roku 2011, má tedy za sebou teprve třetí profesionální sezónu. V letošním Order of Merit LETAS je na 43. místě, ve finančním žebříčku je na ještě lepším 34. místě. Na světovém žebříčku profesionálních hráček je na 636. místě. Turnajů z kalendáře české PGA se Proroková účastní zřídka, za poslední dva roky odehrála pouze tři.

Aktuálně se připravuje na dvoufázovou kvalifikaci o hrací kartu na Ladies European Tour 2015. První část kvalifikace, která se bude konat v marockém Rabatu, absolvuje 8. -11. prosince. Bude-li úspěšná, postoupí do závěrečné kvalifikace. Ta se koná 17. – 21. prosince v Marakeši.

Daniel Proroková je členkou týmu Golf PGM promotéra Goram, který hráčku v její kariéře podporuje. Ovšem největší oporou je její otec, bývalý vítkovický hokejista Pavel Prorok.

Danielu jsme zastihli v Ostravě v autosalonu B of B cars, kde přebírala sponzorský vůz a položili jsme ji několik otázek ohledně uplynulé a příští sezóny. Odpovědi najdete v následujícím videu.

 

.