Přichází Golfing.cz

04.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Osobu Jana Loužeckého můžeme směle nazvat elektronickým mozkem českého golfu. Každý golfista používající elektronická komunikační zařízení, od počítače přes tablety až po chytré telefony používá některou z jeho aplikací. 
Loužecký vyrobil a provozoval první federační server, který  dodnes nemá ve světě obdoby. Provozuje rezervační systém golfových hřišť Teetime a odbavovací systém OPS na hřištích. Nelze nevzpomenout jeho dnes již ukončených projektů MyGolf, GolfNews, GolfShot a dalších. Mimo jiné Loužecký také vyrobil první tři verze našeho serveru Golf.cz. Loužecký je nevyčerpatelnou studnou nápadů a nyní realizuje další, Golfing.cz. Ten má být majákem začínajích golfistů, kterým přináší základní informace o tom jak a kde s golfem začít.

 

Jan Loužecký

K zahájení provozu Golfing.cz jsme se Jana Loužeckého zeptali:

Pane doktore, co nového přináší server Golfing.cz
Chceme změnit stigma golfu a s velkou částí hřišť jsme se dohodli na projektu Nový hráč. Je určen všem, kdo stojí před branami glfu a bojí se do něj vstoupit.

Čím je projekt zajmavý?
Na portálu Golfing.cz najde začínající golfista informace jak a kde začít. Dostane také nabídku produktu Fee5+1, který obsahuje šest her na šesti hřištích v určitém regionu. Cena produktu je 1.570,- kč.

To je málo, není to dumping?
Není. Cena je možná díky hřištím, jejichž provozovatelé vědí, že hráčů spíše ubývá než přibývá. Zde ovšem platí důležité pravidlo: Zájemce je pouze ten, který nebyl a není registrován v ČGF nebo SKGA a je trvale žijícím občanem v Čechách nebo na Moravě.
Balíček lze koupit jenom jednou. Kdo uhraje svých šest her (5×9 a 1×18) dostal do těla správnou dávku drogy zvané golf a skutečně začne golf hrát.

Je třeba mít zelenou kartu, vlastně dnes už Osvědčení ke hře nebo hendikep?
Ne, to není podmínkou. Vycházíme ze sebereflexe každého zájemce. Pokud neodlepí míč od podložky na drivingu před samotnou hrou, hrát asi nepůjde. Nejdříve se pokorně vrátí k nácviku základních dovedností.

A co když přesto půjde a bude se na hřišti motat a překážet ostatním hráčům?
Součástí projektu je role mentora. Jedná se o hráče s hendikepem alespoň 28, tedy hráče s dobrými zkušenostmi. Jeho rolí není hráče učit dovednostem, ale spíše etiketě.
Zde jsou dva základní momenty: naučit hrát devítku v čase do dvě a půl hodiny a neohrožovat sebe a ani okolí. Mentor bude ve většině případů kamarád, který vtahuje do hry bezvěrce. Mentor má právo zakoupit si stejný balíček za stejnou cenu, 1.570 kč. Tolikrát, kolik má kamarádů, jeho hra je vázána na společnou hru obou.

To dobře vymyšlené pojetí. Počítáte s trenéry nebo cvičiteli?
Ovšem. Jejich role je nezastupitelná. Každý zájemce brzy pochopí, že bez jejich pomoci nebude dobře hrát. Projekt je příležitostí jak pro hřiště a kluby, tak pro golfové pedagogy.

Poslední otázka: kolik hřišť se do projektu zapojilo a kde mohou zájemci hrát?
V tuto chvíli evidujeme čtyřicet hřišť a další se zapojují. Hřište do projektu si vybíráme. Jedná se o hřiště přátelská, rodinného typu, neohromující svojí pompézností. V každém kraji vybíráme alespoň šest hřišť, kde jsou dobré podmínky i více. V takovém regionu postavíme balíčky dva nebo tři, aby dojezdová a časová vzdálenost na hřiště byla pro zájemce co nejmenší.

Na jednom z hřišť, které se zájemci nejvíce zalíbí, dojde nejspíše ke vzniku nového členství, nového hráče.

www.golfing.cz

 

Děkuji za rozhovor a držíme palce