Nič: víc si s balonem hraju

29.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Pavel a Petr Ničové

Na úvod sezony v Kunětické Hoře byl devatenáctý, ale v Berouně už třetí a Tále byly místem jeho prvního letošního vítězství. Petr Nič, jenž se takto naposledy radoval před dvěma lety v červenci v Sokolově, potvrdil ambice, které má v této sezoně. Na kontě má ostatně už i šesté místo z jediného turnaje ProGolf Tour, kterého se zúčastnil. To, že na ně nejezdí tak často jako dřív, je způsobeno tím, že jde na věci s větším rozmyslem. „Nejdřív musím hrát dobře doma, abych mohl formu prodat v zahraničí,“ řekl v rozhovoru pro golf.cz po páteční výhře na slovenské půdě.

Jak se změnil Petr Nič od té doby, co v roce 2009 vyhrál Pilsner Urquell Czech PGA Tour?
Těžko říct, ani moc ne. Ale jsem klidnější, už mi tady říkali, že na ně tak působím. Pracuju na tom, i když tady jsem si v prvním kole pěkně popovídal. To je ale nutné, nějak ventilovat emoce. Rozhodně nejsem tak vzteklý jako dřív.

A herně?
Dva měsíce jsem strávil na Floridě, v oblasti mezi Sarasotou a Bradentonem. Staral jsem se tam o dvanáctiletého syna mého sponzora a měl jsem možnost věnovat se své hře.

V děkovné řeči po vítězství jste poděkoval tátovi, úspěšnému trenérovi. Jak vám pomáhá?
Chodíme teď spolu hrát často, tak třikrát až čtyřikrát týdně, upravuje mi švih. Začal jsem si malinko víc hrát s balonem. Dřív jsem se snažil být hlavně rovný, teď si všímám, jak je stavěná jamka, a podle toho rány točím na obě strany. Začal jsem s tím po Kunětické Hoře a funguje to. Měli bychom to tak přece dělat, vždyť golf je přece především hra.

Takže to znamená návrat velkých ambicí?
Ty mám pořád. Doma i v cizině. Ale letos jsem se rozhodl hrát míň turnajů, vynechal jsem úplně zimní sérii ProGolf Tour. Nejdřív musím hrát dobře doma, abych mohl formu prodat v zahraničí. Dřív jsem jezdil z turnaje na turnaj, ale pak mi scházela síla. Tady to bylo vidět na Ondrovi Lieserovi, ještě ve středu hrál v Německu a ve čtvrtek tady. Tolik kol rychle za sebou, to se projeví, a zvlášť tady, kde je to neustále do kopce a s kopce. Pěkně z toho bolí nohy.

Vám to ale v Tálích tentokrát sedlo.
To hřiště se mi líbí, jsem rád, že sem jezdíme. Letos bylo zase perfektně připravené, i když těžší, to jak se tady v minulém týdnu hrál ženský evropský turnaj. I když skoro celý první den pršelo, v pátek bylo skvělé. Musí být dobře postavené, když za jeden den vyschne. Navíc je tady fantastické okolí.

Druhé kolo se vám povedlo, zahrál jste čtyři rány pod par. Na výhru stačil výsledek -2. Jaká je vlastně konkurence na domácí scéně?
Každým rokem stoupá tím, jak přicházejí noví amatéři. Konkurenci teď už tvoří vlastně samí bývalí amatéři a je dobře, že jsou tady. Těžko chodit do práce a být špičkovým amatérským golfistou. Mezi profesionály se uživí a líp si zahrajou.

Na druhé straně v Tálích chyběli Stanislav Matuš, Marek Nový a Petr Gál, protože termín kolidoval s jejich startem na Challenge Tour. Znamená to, že domácí konkurence některé z vás tlačí takhle výš?
Nemyslím si, že by tlačila, ale každý to v ní chceme posunout dál. Z domácí série se nedá dostat na světový žebříček. Mohlo by se to změnit, ale zatím je zapotřebí zkoušet to venku.

Máte také v plánu Challenge Tour?
Už jsem jednu divokou kartu dostal na Kunětickou Horu, ale tam jsem turnaj absolvoval v horečce, tomu odpovídal výsledek (149 ve dvou kolech – poz. red.). Ještě jsou nějaké v jednání.

.