Nejlepší sezóna Petra Niče

11.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
NicPetr2017

Petr Nič

V listopadu 2015 se Petr Nič golfově znovu narodil. Úspěšný amatérský i profesionální hráč se spoustou titulů z minulosti, se tehdy vrátil po dvou letech nucené přestávky do vrcholného golfu.  Skončil dvouletý zákaz činnosti, který mu jako trest za nedostavení se k antidopingové kontrole udělila Disciplinární komise České golfová federace v prosinci 2013. Znovu se mohl postavit na start turnajů a znovu mohl samostatně působit jako golfový trenér.

Do soutěžního golfu se Petr Nič vrátil úspěšně. V první sezóně získal několik významných úspěchů, ale vrcholné formy dosáhl až v závěru letošní sezóny. Vyhrál skvěle dotovaný turnaj WGM Beroun,  stal se profesionálním Mistrem Slovenska s rekordem hřiště a vyhrál několik turnajů Czech Pro-Am Teaching Tour. Stal se celkovým vítězem Order of Merit sedmiturnajové série Moneta Czech PGA Tour 2017 a v celkovém Order of Merit 2017 české PGA obsadil třetí místo.

U příležitosti skvělého závěru sezóny jsme Petrovi Ničovi na kameru položili následující otázky:

• Petře setkáváme se před kamerou po dvou letech. Náš poslední rozhovor se uskutečnil v listopadu 2015, kdy skončila Vaše dvouletá golfová dištanc. Tehdy se si přál znovu se zapojit do soutěžního golfu a něco i vyhrát. Následují sezóna a půl byla taková střídavá, umisťoval jste se dobře i hůře. Najednou, jako mávnutím proutkem jste se ke konci letošní sezóny posunul do čelních pozic. Vyhrál jste dvousettisícový WGM Beroun, Czech Pro-Am v Pyšelích a Berouně.  Tento víkend  jste byl na Grandfinále na Kaskádě třetí. Kde se to zlomilo, copak to ve vás ruplo ?
  • Vyhrál jste Order of Merit túry Moneta PGA Tour a v celkovém Order of Merit jste na třetím místě. V turnajích jste narušil dosavadní hegemonii pětky Mrůzek, Matuš, Cafourek, Lieser, Příhoda. Má to pro Vás, pro profesionála, kromě osobního uspokojení a trochy peněz, nějaký další užitek? Hrnou se noví klienti, sponzoři, novináři?
  • Závěr roku vyšel velmi dobře, jste na vrcholu, mezi nejlepšími. Jste spokojen?
  • Jaké jsou Vaše další ambice. Pustíte se třeba do Pro Golf Tour, budete hrát kvalifikace na Challenge, jak dál?
  • S jakými herními a tréninkovými plány půjdete do příští sezóny ?
  • Vašim hlavním trenérem je stále váš otec Pavel Nič. Jaká je vaše každodenní tréninková rutina?
  • Jaké sponzory máte nyní.
  • Čím hrajete, do čeho se oblékáte?
  • Kde působíte jako trenér. Máte status Teaching Pro a kvalifikaci Golf profesional B. Budete to měnit?
  • Jaká je Vaše specializace trenéra. Trénujete děti, ženy, důchodce, závodní hráče?
  • Oproti předchozím rokům jsem dlouho po Vašem boku neviděl žádné děvče, které jste používal jako kedíka. Nejsou?