Na tom Černým mostě osmnáctka roste … IV

04.01.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A
SvehlaPavel129

Pavel Švehla

Golfové hřiště Černý Most je již sedm let významnou veličinou golfového dění v Čechách.  Jedno ze dvou osmáctijamkových hřišť na území Hlavního města Prahy je dějištěm bohatého golfového života. Pořádají se zde mistrovství i společenské turnaje a připravují se zde špičkoví čeští hráči. Běžně zde potkáte Kláru Spilkovou, Jana Cafourka nebo Vojtu Dostála. Připravuje se zde i Šideri Váňová a další protagonisté českého profesionálního a amatérského golfu.

Hřiště je vyloženě městské, s výhodnou příjezdovou polohou. Na severu je lemuje sídliště a nákupní centrum Černý most, na východě dálniční přípojka na Mladou Boleslav a Liberec.  Na západě sousedí  s Dolními Počernicemi.

Před lety jsme byli u budování tohoto golfového zařízení. Poprvé jsme s fotoaparátem staveniště navštívili v dubnu 2009. Podruhé o rok později v dubnu 2010, kdy jsme s předsedou představenstva Pavlem Švehlou natočili první rozhovor. Potřetí jsme navštívili hřiště týden před slavnostním otevřením v září 2010 a natočili se šéfem rezortu druhý rozhovor.

Dnes jsme pana Pavla Švehlu požádali o třetí rozhovor, ve kterém nám povyprávěl, jaké je hřiště dnes, po sedmi letech od otevření.

 

Z archivu Golf.cz

Na tom Čeným mostě osmnáctka roste … I

Na tom Černým mostě osmnáctka roste … II

Na tom Černým mostě osmnáctka roste … III

.