Na obědě s Klárou Spilkovou

04.11.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Klára Spilková

Nejlepší česká profesionální hráčka Klára Spilková se právě vrátila z tréninku u Keitha Wiliamse v Hawkstone Parku. Byla si také zahrát na hřištích Formby a Royal Liverpool Hoylake, dějišti letošního Open. Z Anglie přivezla mnoho fotek, které najdete dále v galerii.
Před zimními turnaji v Asii a Dubaji se připravuje v Praze. To je příležitost pozvat mladou dámu na italský oběd k Cicalovi a vyzpovídat ji o uplynulé části sezóny, plánech, klucích a tak vůbec.

Jak vypadala letošní sezóna?
Letošní sezóna je stále v běhu, čekají mě ještě turnaje v Asii a Dubaji. Dosavadní turnaje byly vydařené. Podle vyhraných peněz to nevypadá lépe než loni, ale z mého hlediska jsem golfově více vyspěla, protože výsledky jsou vyrovnanější, jsou bez velkých výkyvů. Jsem spokojená, měla jsem hodně práce se školou a úspěšně jsem odmaturovala, takže sezóna k dnešku dobrá.

Jaký byl letos nejlepší a jaký nejhorší turnaj?
Neřekla bych, že některý byl nejhorší. Všechny turnaje byly skvělé. Nejlepší byl asi German Open v Německu, kdy jsem měla po čtyřech kolech skore -16, což byl můj dosavadní nejlepší výkon, a také se mi povedl turnaj na Slovensku, kde jsem byla pátá. Nejméně úspěšný byl turnaj ze začátku sezóny v Číně, kde se nám nepovedlo vůbec nic, letenkami a lety počínaje, nachlazením, chřipkou a výsledkem konče. Ale je dobře, že to nejhorší jsem si vybrala na začátek, pak už to bylo jenom lepší.

Letos jste již několikrát sahala po titulu a vedla v turnaji, např. na Turkish Open. Když už konečně vyhrajete?
Jasně že jdu po vítězství a moc chci vždy vyhrát, ale nelze na to tlačit. Až to přijde, tak to přijde. Věci, na které se tlačí jdou úplně nejméně. Myslím si, že je všechno správně jak to dnes dělám, jak trénnuji, chodím k psychologovi, nově na neurotréninky, musím to dělat správně, vyčkat a udržovat si pozitivní myšlení. Ono to přijde.

Už druhou sezónu jste bez profesionálního caddyho, nahradila ho asistentka Monika. Jak dál?
Dále stále s Monikou. Velice, opravdu velice mi to vyhovuje, doufám, že jí také. Na řeči, že bych s profesionálním kedíkem hrála o dvě tři rány lépe nedám.

Co finance, sponzoři, zajištění příští sezóny. Jak jste na tom?
Se sponzory je to lepší a pokud to finance dovolí, ráda bych na začátku sezóny odletěla na turnaje do Austrálie, kde jsem ještě nehrála a kde bych mohla dosáhnout dobrých výsledků. Doufám, že mi finance dovolí pokrýt všechny turnaje, které budu v sezoně chtít hrát.

Kolik máte letos ještě před sebou turnajů, dobročinných a společenských akcí?
Letos mě čekají ještě čtyři turnaje, dva v Číně, jeden v Indii a závěrečný v Dubaji. Charitativní akce už letos nebude žádná, ale určitě zase ráda půjdu na Vánoční dětský turnaj do Erpetu a podpořím děti svojí přítomností. Na to se moc těším.

Splnila jste svůj slib a zaregistrovala jste se jako dárce kostní dřeně. Máte něco nového v tomto směru činnosti jako tváře Lymfom Helpu?
Všechno zůstává při starém. Snad jenom že charitativní turnaje si už příští rok bude Lymfo Help pořádat sám, nebude spojen s žádnou firmou. Turnaje bude organizovat Bestalent Martina Bešty, takže se těším, že bude více lidí, které to zajímá a mohou nás podpořit.

Trénujete s Keithem Wiliamsem a Pavlem Ničem. Kdo je hlavní ?
Oba jsou hlavní. Oba jsou něčím specifičtí a něčím skvělí. Pavla vidím častěji a opravujeme chyby, Keitha nevidím tak často a pracuji s ním na takových koncepčních věcech, co by se měly zlepšit tak do roka do dvou.

Opravuje Keith po Pavlovi nebo Pavel Po Keithovi?
Jak kdy. Koncepční věci, co začínáme s Keithem se snažíme dělat i s Pavlem. Pavel do toho vnáší svoje nápady a skvěle se to doplňuje.

Tréninky u Keitha Wiliamse poskytuje Česká golfová federace?
Ano, federace mě podporuje finančně grantem, zajišťuje tréninky u Keithe Wiliamse a poskytuje mi možnost účasti na soustředění s reprezentací s Wiliamsem zkraje roku ve Španělsku.

Máte nějaké novinky do příštího roku ?
Žádné podstatné, není důvod něco měnit. Můj tým je v pořádku a jsem s ním spokojená. Změna je, že jsem skončila školu a budu mít teď více volna. Budu se více věnovat golfu, více tréninku a novým tréninkovým oborům. Začala jsem chodit na neurotréninky, což je trénink mozku. Z vybavení budou nové snad jenom hole a boty. Byla jsem na fitingu nových driverů 915 od Titleistu, na ty se moc těším, nevím jestli přijdou před Čínou nebo po Číně. A na boty FootJoy, které si letos nakonfiguruji sama.

Jste pravděpodobně jediný český golfista, který se bude moci účastnit olympiády. Pojedete?
Pokud budu nominována a všechno půjde tak, jak jde a doufám půjde, tak určitě pojedu, protože to je jeden z mých největších cílů a snů.

Klárko a poslední otázka. Co kluci? Jak vám to klape s Honzou Cafourkem?
S Honzou nám to klape skvěle. Jsem moc spokojená a snad i on je spokojený. Doufám, že jeho úspěchy budou stále lepší a lepší a že jednou budeme spolu na European Tour.

 

.