Luboš Klikar – první sportovní ředitel ČGF

03.03.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Luboš Klikar

PhDr. Luboš Klikar je jednou z nejznámějších a nejužitečnějších osob v českém golfu. Byl šéfredaktorem prvního ryze českého časopisu Český golfista (později NR1), manažerem a ředitelem golfu v několika golfových resortech. V letech 1998 až 2002 byl kapitánem české golfové reprezentace, s níž se zúčastnil MS družstev mužů a žen v Berlíně (2000) a Kuala Lumpur (2002). Od dubna roku 2009 pro ČGF pracoval jako manažer STK, šéfredaktor a fotograf portálu ČGF.

Luboš Klikar je členem GC Semily, v němž v letech 1996 až 2000 vykonával funkci prezidenta; od roku 2007 pro svůj klub nepřetržitě pracuje jako předseda Sportovně-technické komise. Je dobrým hráčem, má hendikep 9,8, single hendikepy mají i jeho syn Jan a dcera Lenka.

V roce 2012 byl jmenován generálním sekretářem ČGF a tuto funkci vykonával téměř tři roky. Na začátku roku 2015 stal prvním sportovním ředitelem České golfové federace.

Jinou osobu si na tomto nejvyšším výkonném postu v soutěžním golfu v ČR nelze v současné době představit. Luboš Klikar je nesmírně pracovitý, vysoce zkušený organizátor sportovních a reprezentačních akcí s velkým množstvím absolvovaných mistrovství České republiky a dalších mezinárodních akcí. Je mezinárodním rozhodčím s certifikátem R&A a lektorem pravidel golfu. Je členem Championship Committee Evropské golfové asociace (EGA) a řídil už několik evropských šampionátů.

Nástupem do funkce sportovního ředitele ČGF na sebe Luboš Klikar vzal obrovské břemeno. Česká golfová federace zahájila mnoho významných projektů, jejichž vedení bude mít na starost. Nový tréninkový systém, další Regionální tréninková centra, reprezentace, nejvyšší amatérské soutěže, Extraliga a další ligy, mezinárodní, národní a věková mistrovství České republiky nebo příprava na olympiádu. Na jednoho člověka toho je ažaž.

Sportovnímu řediteli ČGF jsme po jeho jmenování položili několik otázek. Odpovědi najdete v následujícím videu.

 

 

.