Klára Spilková na začátku sezóny

16.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Klára Spilková má skvělý śtart do sezóny 2009. Po vynikajícím  umístění v individuálním pořadí na ME družstev ve španělském Sotogtande, bojovala  o pár týdnu později v Paříži přímo o titul jamkové mistryně Francie juniorek.  Po návratu z Paříže poskytla našemu serveru rozhovor. 

Čtrnáctiletá členka GC Erpet Praha Klára Spilková má vynikající start sezóny 09.  Na letošní první reprezentační akci ve španělském Sotogrande, při premiérovém startu našich žen  zazářila v prvních dvou kolech a dokonce vedla individuální klasifikaci.
Senzačního výsledku dosáhla na Mezinárodním mistrovství juniorů Francie v Saint Cloud u Paříže, kde se probojovala do finále a skončila těsně druhá.
Málem se tak zařadila do klubu českých hráčů, kteří vlastní titul mistra jiné země jako jsou např. Matuš, Růžičková, Nechanická, Hostáková, Mašínová a další.

Spilková je dorostenecká Mistryně ČR 2007, Mistryně ČR družstev žen 2007, druhá hráčka ženského žebříčku ČGF 2008, klubová mistryně GC Erpet Praha 2006 a členka výkonnostního týmu české reprezentace. Na Mistrovství světa v Austrálii 2008 podala nejlepší výkony ženského družstva a je jedním z pilířů současné ženské reprezentace.
Spilková hráčsky vyrostla v dětské škole Erpetu a pod vedením trenéra staršího Pavla Niče.
Má všechny předpoklady stát se českou jedničkou, ve svých čtrnácti letech má hendikep +1,2 a dokáže na něj  zahrát i v zahraničí.
Pro svůj růst má maximální podporu svého klubu a České golfové federace. Tuto podporu plnými hrstmi vrací  vynikajícími výkony v domácích soutěžích a reprezentaci.

Bezprostředně po návratu z Francie poskytla Klára Spilková našemu serveru rozhovor, který shlédnete na následujícím videu:

foto, video: Ivan Paggio