Karolína Vlčková na cestě do Ameriky

26.04.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Karolína Vlčková

Dvacetiletá Karolína Vlčková je nejlepší česká amatérská hráčka s kladným hendikepem + 3,6. Je pětinásobnou mistryní České republiky, úřadující mistryní na rány, vedoucí hráčkou aktuálního žebříčku a dvojnásobnou nositelkou saka pro Hráče roku České golfové federace.
Odjakživa hráčka Golfového Klubu Líšnice nedávno přestoupila do Albatross Golf Resortu.
Nyní opouští Českou republiku a odjíždí na na studie do USA.  Ještě ji uvidíme tento víkend na Lady Abraham Trophy na Černém Mostě jako kapitánku družstva Severu.  
Usměvavá Karolína Vlčková poskytla serveru Golf.cz před odjezdem za oceán rozhovor na kameru.Přepis rozhovoru z videa:

Od dětství do nedávna jste byla GK Líšnice. Dnes je vedle Vašeho jména napsaný jako domovský klub Albatross. Čímpak to?
Já zdravím čtenáře golf.cz, taky děkuji, že jsem mohla poskytnout rozhovor.. V Líšnici nastala taková situace, že se vyměnilo celé vedení, které nemělo zájem o vrcholový sport a z důvodu těchto lidí jsme z Líšnice odešla.

Proč zrovna Albatros, jaké výhody Vám poskytuje a co musíte poskytnout Vy?
Jedna z největších výhod je, že to mám blízko k domovu. Mít k dispozici hřiště jako je Albatross je určitě velká výhoda. Tréninkové plochy, tréninkové podmínky, nemluvě o hřišti, je to nejlepší co můžu mít.

Ví se o Vás, že se chystáte na studie do Ameriky. Na jakou univerzitu se chystáte?
Chystám se na Floridu. Škola se jmenuje se University of Florida a už se tam moc těším.

Budete se účastnit českých amatérských mistrovství ?
Předpokládám, že ano.

Promotér Goram s Vámi počítá na profesionální turnaje LET Pilsen Golf Masters na začátku srpna v Dýšině. Potvrzujete svojí účast?
Snažím se zařídit, aby to vzhledem ke studiu šlo, dělám pro to všechno a budu to moci potvrdit až na konci května.

Promotér Goram zmínil spolupráci s Vámi pro Pilsen Golf Masters. V čem ta spolupráce spočívá?
Nevím přesně. Předpokládám, že to bude jako minulý rok, kdy jsem se zúčastnila promotérských akcí za Českou golfovou federací s bývalým prezidentem ČGF Janem Jenčovským.

Vloni jste byla také pozvána na profesionální turnaj LET na Tálích. Počítáte s účastí i letos?
Doufám, že budu mít možnost se zúčastnit a už se moc těším

Loni jste byla na na Tálích pod dvou kolech na parádním 17. místě, jako jediná amatérka jste prošla cutem. Pak jste ale v půlce třetího kola propustila kedíka a musela si nést hole sama. Skončila jste na 48. místě. Tehdy jste o tom nechtěla mluvit. Řeknete nám dnes, co se stalo?
Nechci to nějak rozebírat. Byl mi doporučen kedík, který hraje golf, má zkušenosti. Po pár jamkách se ukázalo, že vlastně moc zkušeností neměl a po mé blbé zkušenosti jsem ho propustila a mylsím, že si oddechly i moje spoluhráčky ve flightu.Na druhou stranu to byla hodně dobrá zkušenost, na kterou nezapomenu.

Pokud budete na Tálích hrát, koho si tentokrát vezmete jako kedyho?
Nad tím jsme ještě nepřemýšlela, uvidím, jaká budou pravidla a podmínky ohledně kedíků.

Mezi své vzory jste před časem zařadila i Tigera Woodse a Adama Scotta. Co jste říkala vítězství druhého z nich na Masters?
Já mám Adama Scotta ráda jak jako hráče i jak vypadá. Měla jste z toho radost, rozehrávka byla pěkná, fandila jsem oběma, ale můj favorit je prostě Adam Scott.

Co si žena-golfistka může vzít ze hry svých vzorů-mužů?
Jak muži, tak ženy si od sebe mohou něco vzít, ale když chce být někdo nejlepší, tak na pohlaví nezáleží, musí proto dělat úplně stejné věci.

V amatérské reprezentaci jste se potkávala se stejně starými mužskými hráči. Myslíte si, že dívky jsou i golfově v teenagerském věku vyspělejší
Myslím si, že trochu ano, dívky dospívají dříve i v normálním životě. NA druhou stranu každý člověk je jiný, takže se to nedá tak úplně posuzovat.

Připouštíte možnost profesionální kariéry. Chcete být hrající profesionálkou nebo trenérkou?
Ano, připouštím možnost profesionální kariéry až po studiu v Americe a chtěla bych být hrající profesionálkou.

Nyní jste česká amatérská jednička. Vidíte za sebou některou z mladých hráček, která by jednou mohla převzít Vaší úlohu.
Protože se zúčastňuji více zahraničních akcí, než těch domácích, tak ty holky už úplně neznám. Ale myslím si, že je tam spousta talentovaných hráček, které by mohly být hodně dobré a jde o to, jak využijí svůj potenciál.

Moc děkuji za rozhovor, který jste nám poskytla, přeji Vám do nové sezóny hodně štěstí a hodně úspěchů a doufám, že až se vrátíte na prázdniny z USA, že se potkáme a dáme další rozhovor.
Já Vám taky děkuji a zdravím čtenáře Golf.cz.