Jak se máte Karolíno Vlčková?

09.09.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A
VK06092017_1

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková byla do konce loňského roku nejlepší českou amatérkou. Získala pětkrát  titul Mistryně České republiky, několikrát prošla cutem na LET v Čechách a na Slovensku. Z kraje roku 2017 vstoupila mezi profesionály, stala se členkou české PGA. Jako profesionálka na sebe poprvé upozornila při šampionátu České PGA na kácovské Panoramě, když získala ženský mistrovský titul. Před několika dny prošla první kvalifikací na LPGA v kalifornském Rancho Mirage a v půlce října hraje druhou kvalifikaci ve floridské Venice.
Končí studia na University of Florida a prázdniny tráví v Česku.  Karolíně jsme položili několik otázek. Otázky a odpovědi najdete v následujícím videu, anebo v textovém přepisu rozhovoru za videem.

*

Přehrát na Youtube

*

Dobrý den Karolíno, od posledního rozhovoru, kdy jste se vracela na poslední ročník university na Floridě jsme oba o rok starší. Jak se cítíte, jaký jste na škole získala studijní diplom, můžu Vás oslovovat paní bakalářko?
Paní bakalářko ještě ne, diplom ještě nemám. Mám ještě jeden předmět, který musím dokončit do konce prosince, pak budu promovat, a  pak už mě můžete nazývat paní bakalářkou.

Máte za sebou úspěšný průchod první kvalifikací na LPGA a v říjnu letíte na Floridu na druhou stage. Samozřejmě držíme palce i u nohou, ale co když neprojdete?
Určité se to stát může, ale s tím myšlením tam nepojedu. Jedu tam podat co nejlepší výkon a když se to stane tak projdu a když ne, tak už mám status na Symetra Tour, tak ji budu hrát a budu se vypracovávat směrem nahoru za mým cílem.

Co je to Symetra Tour. Něco jako evropská LET Access?
V Symetra Tour prvních deset hráček v žebříčku postupuje rovnou na LPGA. Takže je tam velmi veliká konkurence, je to velmi dobrá túra.

Už jste si Symetra Tour zahrála?
Ještě jsem neměla tu čest.

Stala jste se Mistryní české PGA pro letošní rok. Jaký je to pocit?
Každý titul je dobrý, byla to dobrá příprava před návratem na Floridu a byl to dobrý turnaj na rozehrání.

Klára Spilková  turnaje české PGA nehraje, ale kdybyste měly hrát ve stejném turnaji, kdo by hrál lepší skore?
To bychom uviděly až kdybychom hrály stejný turnaj. Snad se to někdy povede.

Peníze. To je pro golfového profesionála základ existence. Máte sponzory, nebo přispěvatele? Z čeho financujete vaší účast na golfových túrách v Americe.
Sponzory nemám, sháním. Jediný sponzor, který mě bude sponzorovat příští rok je Tony Trevis v oblečení, pak mám podporu České golfové Federace a zatím pomáhají rodiče.

Máte příspěvkový fond na internetu. Jak ten funguje?
Zatím nic moc, ale každá koruna dobrá a každé pomoci si hrozně cením, tak uvidíme, jak to dopadne.

Skončila jste studia na univerzitě, obor media a telekomunikace. Jaké máte nyní  Americe zázemí, kde teď máte základnu?
Pořád bydlím tam, kde jsme bydlela, vlastně je to můj domov. Je to kousek od univerzity, takže všechno je při starém.

Jsme v kavárně obecního domu a má to svůj důvod. Kavárnu provozuje nadšený golfista a prezident Golf Clubu Botanika Jarda Novák.  Vy jste se na Botanice v Horním Bezděkově připravovala, rádi tam na Vás rádi vzpomínají. Jezdíte tam ještě?
Botanika je kousek u mého domu, takže tam jezdím docela často. Hlavně když se vrátím z Ameriky, tak si tam jdeme zahrát devítku, Je to taková nostalgie.

V poslední době jste se připravovala na Albatrosu. Platí to pořád, když jste v Česku?
Platí. Albatros je moje zázemí, kam se ráda vracím a vždycky se těším  na trénink, na tréninkové plochy, na hřiště a fakt se mi tam hrozně líbí.

Loni jste se na LET na Dýšině umístila na 22. místě a jako amatérka jste přišla o prémii 90.000 Kč,  Letos už byste za peníze hrát mohla, ale turnaj zrušili. Není to pech?
Pech to je. Ale já jsem měla ještě rok studia s plným stipendiem, tak se to dalo přežít a dopadlo to myslím správně. To že se to tento rok nehrálo mě mrzelo, měla jsem to zařazené v kalendáři. Ale ještě větší pech je to pro hráčky European Tour, nemají co hrát. Když jsme s některými mluvila, tak z toho nejsou úplně nadšené.

Jste stále samouk bez trenéra?
Mými trenéry jsou stále táta s bráchou. Ale mým mentorem je nyní David Carter, se kterým teď hodně trénuji. Chodíme na hřiště, krátkou hru a předává mi rady do golfového života.

Jako vždycky stejná otázka na konec. Jste mladá, pohledná a úspěšná.  Co kluci?
Děkuji. Kluci dobrý. Kluci budou vždycky dobrý.

Karolíno moc děkuji za rozhovor. Držíme vám opravdu všechny palce jak na druhé stage, tak na finálové  stage do které nepochybně projdete. Prosím, až se opět vrátíte do Česka o další rozhovor.
Já moc děkuji, moc ráda a zdravím čtenáře Golf.cz.

*

Rozhovor Vlčková 2011     Rozhovor Vlčková 2013     Rozhovor Vlčková 2016    Příspevkový fond Karolíny Vlčkové

*

Karolína Vlčková 2011 – 2017

 

*

*