Hráčka roku Vlašínová: (snad) směr USA

02.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Kateřina Vlašínová

Nejlepší hráčka roku se na XVIII. večeru českého golfu v pražském Kongresovém centru představila velmi dospěle, v malé večerní a stylovým účesem. Juniorská národní mistryně a nejlepší Češka na mezinárodním mistrovství republiky na rány Kateřina Vlašínová neskrývala radost a podotkla, že v tomto titulu je schováno sedm let tvrdé práce a spolupráce s řadou skvělých lidí.

Když jsme spolu hovořili naposledy, měla jste před sebou start mezi profesionálkami na Dýšině…
…ano bylo to po mém získaném titulu národní mistryně v Karlových Varech, kdy jsem byla natěšená na Dýšinu poměřit se s profesionálkami.

Pilsen Golf Masters se hrálo v srpnu, to jsou tři měsíce. Co se od té doby odehrálo? Před sebou jsem měla další můj letošní cíl – obhajobu mistrovského titulu na Slovensku. Jsem přesvědčena, že mě start na Dýšině posunul zase o kus dál a motivoval mě k dalším vítězstvím. Vyhrála jsem pak i slovenské Faldo Series ve své kategorii do 21 let a postoupila do Grand Finále v Americe. První místo jsem získala také na posledním turnaji President Masters ČGAT. Sezónu jsem zakončila klubovým titulem ve Slavkově.

Čemu se nyní věnujete?
Po nabité sezoně teď přišla chvilka odpočinku od golfu. V říjnu jsem začala svou typickou zimní přípravu orientovanou na fyzickou kondici. Později přes zimu zařadím indoor. Moje pravidelné starty na evropských mistrovstvích v lednu až březnu tentokrát vypustím, prioritou je nyní pro mě příprava na maturitu a úspěšné složení zkoušek SAT na americkou univerzitu. Je pro mě důležité mít dobré vzdělání a zároveň se nadále vrcholově věnovat golfu.

Ano, chtěl jsem se ke studiu dostat. Už víte něco konkrétnějšího?
Mám přislíbena stipendia v Severní a Jižní Karolíně, eventuelně ve Virginii. Všechno se ale bude odvíjet od zkoušek SAT, jak se mi je podaří zvládnout.

Kdy a jak vás zkouška čeká?
U nás je jediné centrum, kde se skládá, International School of Prague. Už jsem tam byla na testech, abych si to vyzkoušela.

Nedá mi to a vrátím se ještě k té Dýšině. I v Americe, až se tam dostanete, vám mohou být k užitku zkušenosti z profesionálního turnaje. Jaké to tedy bylo?
Ameriku vidím jako další možnost mého rozvoje. Během zimní přípravy v prosinci 2012 na Floridě jsem absolvovala speciální patovací kurz u Dr. Ryana Caserty a jeho znalosti jsem využila právě na Dýšině, kde už se mi dařilo mnohem lépe skórovat. O účast na tomto turnaji jsem moc stála, byla jsem ráda za divokou kartu. Mým cílem bylo projít cutem, škoda, že jsem udělala víc chyb a nevyšlo to.  Skončila jsem uprostřed výsledkové listiny, těsně pod hranicí cutu. Ale teď vím, na čem mám dále pracovat, vím, že mě ani zvučná jména nerozhodí, že už mám dobrou přípravu z důležitých evropských turnajů.

.