Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ernie se vrací

15.03.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Ernie1Ernie Els byl  bez výhry majoru od Open v roce 2002 a posledních 54 turnajů na Tour na první místo také nedosáhl.  Čtyřicetiletý Jihoafričan ale může první fakt napravit příští měsíc na Masters, v což také sám pevně věří. Pro golfdigest.com řekl: „Vím, že mě rádi odepisují. Můj cíl je dostat se zpět a to brzy. Cítím, že tento rok uspěji.“

A zatím má pravdu. Neuvěřitelně, 66 ran zahrál v posledním kole WGC-CA Championship a vyhrál tak s celkovým součtem 270 ran (-18). „Cítím, že moje hra, je tam, kde má být,“ prozradil reportérům po turnaji.

Els, kterému na Augustě výhru v roce 2000 vzal Vijay Singh a v roce 2004 Phil Mickelson, doufá, že jeho osmiletá éra bez výhry majoru brzy skončí a tak nyní pilně pracuje hlavně na svém patování.

Netají se tím, že golf opravdu miluje a v jeho hře to je i náležitě patrné. Jeho rytmický švih je pověstný a před každým úderem působí velmi vyrovnaně. Zřejmě i proto se mu přezdívá ‚Big Easy‘.

Jak se mohla i česká golfová veřejnost přesvědčit v létě 2008 na Karlštejnském golfovém hřišti, na vlastní oči je Ernie Els ještě větší než se zdá v televizi. Říká se o něm, že má neobyčejné charisma a navíc je mimořádně sportovně nadaný, co víc si může přát. Bohužel ale ani taková hvězda nemá úplně jednoduchý život, uplynulých pár let bylo pro golfistu velmi složitých.

 Jeho sedmiletého syna Bena vážně postihl autismus. Po té, co se ale Els odstěhoval s celou rodinou z Anglie na Floridu, dělá údajně Ben s pomocí, které se mu dostává, pokroky. Protože ví, o čem mluví, snaží se golfista zvyšovat povědomí o autismu a společně se svou ženou se věnuje charitě. Chtějí na Floridě vybudovat centrum pro děti s podobným postižením, které by bylo zároveň inspirací pro další podobná centra v zemi i po světě.

Ernie otevřeně říká, že je pro něj rodina důležitější než jeho kariéra a golf. Například kvůli slibu své dceři neodjel na turnaj na Blízký východ. Nyní ale vnitřně cítí, že chce zpět, ve svých 40 letech se tak rozhodl prolomit osmiletou pauzu, po kterou nevyhrál ani jeden major.

Sezónu 2010 zahájil s novým caddie, bývalým hráčem NHL, Danem Quinnem, i když je za svoje časté obměňování jak caddie, tak trenérů, kritizován.

Hráč, který za svůj život vyhrál tři majory, bydlí sice na Floridě, ale srdcem je v Jihoafrické republice, kde má několik domovů a přiznává, že právě tam se cítí jako doma. Na důchod se chystá právě tam. Potrpí si na rychlá auta, ve Státech řídí Cadillac Escalade, Chevy Impala kabriolet z roku 1968. Do JAR si pro změnu nechal dopravit Ferrari 612 Scaglietti. Reportérům se také přiznal, že ho v JAR již policie velmi dobře zná, ale zatím se z každé pokuty za rychlost vymluvil.

 

Aneta75L

 

 

Aneta Zárubová