Diváci mi dali energii, chválila si Růžičková na Dýšině

10.08.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Kateřina Růžičková

Bylo to jen několik drobností, ale nakonec stály Kateřinu Růžičkovou postup do druhého kola Honma Pilsen Golf Masters. Česká amatérka a studentka univerzity Texas A&M zahrála v sobotním nahuštěném programu dvakrát 72 ran a na své skóre +2 se podívala trochu smutně. „Dala jsem do toho úplně všechno,“ ujistila poté, co na Dýšině  zvládla dvě kola v jednom dnu. Druhé kolo sice zůstalo nedohráno, ale hranice cutu už s největší pravděpodobností níž neklesne.

Tolik golfu v jediný den a skoro bez přestávky, mělo to na váš výkon vliv?
Bylo to zajímavé, že jsme šly v kuse. Přestávku mezi koly jsem měla deset minut. Náhodou to byla výhoda, člověk je rozehraný. Začátek nebyl úplně nejlepší, udělala jsem pár chyb v prvním kole, ty byly příčinou několika bogey.

Jak na vás zapůsobilo dění kolem?
Zkušenost je to velká. Myslím, že jsem docela dobře zapadla, nenechala jsem se rozptýlit. Neměla jsem žádné takové pocity, že je kolem moc lidí, spíš mě to vyburcovalo. Druhé kolo se mnou šlo do osmičky hodně diváků, říkala jsem si, že je to dobře, protože potřebuju energii. Dala jsem do toho úplně všechno. Na konci jsem si řekla, že teď už do toho půjdu. Snažila jsem se hrát co nejvíc birdie a byl z toho výsledek mínus dvě na posledních čtyřech jamkách.

Váš flight občas čekal, až dohrají ty před vámi. Vadilo vám to?
Ne, to bylo všechno v pořádku. Neodstoupila jsem od rány, když to bylo mezi holemi, žádné vnější vlivy mě neovlivnily. Spíš jsem litovala, že počasí tak ovlivnilo první den. Dvakrát jsme šly na driving, dostala jsem skórkartu a hned jsem zase šla zpátky, ani jsem neoddrajvovala. Škoda, těšila jsem se. Všichni si stěžovali na déšť, ale mně to vyhovovalo, říkala jsem si, že mám aspoň nějakou psychickou výhodu. Nevyšlo to.

Společně s koučem jste na hřišti předvedli nebývale intenzivní spolupráci. To vám vyhovuje?
On mi předtím nikdy nekedil, i když s ním spolupracuju dlouho. Byla to zkušenost pro nás oba. Mnoho lidí říkalo, že hodně mluvil, ale pro mě to bylo skvělé, odvedl super práci. Třeba putt na sedmnáctce jsem viděla jinak. Říkala jsem si, že tohle nemůžu točit zleva doprava. On ale řekl – veř mi, fakt je to levá hrana. – A byla. Tím, že důvěřujete, je to jednodušší. Když vám to někdo přečte, pak to už musíte jen zapatovat.

Sama jste hřiště tolik neznala?
Vyhrála jsem tu dětskou túru před pěti lety, to je hrozně dávno. Absolvovala jsem jedno cvičné kolo asi dva týdny před turnajem, ale podmínky byly jiné, pak ve středu v tréninku. Poznala jsem ho docela dobře, nebylo to nic zásadního. Na ty podmínky bylo skvěle připravené, greeny nám urolovali skvěle při tom, kolik lidí se po nich prošlo. Je to technické hřiště, člověk nemusí být zrovna dlouhý. I z roughu se dalo, chtělo to hrát chytrý golf.

Jak na vás zapůsobila profesionální evropská scéna ve srovnání s vysokoškolským golfem v Americe?
Je to něco úplně jiného, ale holky jsou takové normální, jako rodina. Mluvily jsme spolu, i s tím jedním kedíkem. Žádná nešeptá, aby to ta druhá neslyšela, příjemné prostředí. Nikdo v té skupině, kterou jsem hrála, mi nedal pocítit třeba něco jako – ty jsi nováček, tak ti to znepříjemníme. – Ony vědí, že každý v té mé pozici byl, a přejí.

Takže vás tu někdy uvidíme jako stálou členku LET?
Nevím, jestli tady, chtěla bych zkusit kvalifikační školu v Americe. Ještě mám rok studia, tak příští, nebo ještě další sezonu. Říkají, že tohle je lepší než Symetra Tour, která je pod LPGA. Asi by to byla dobrá zkušenost, však uvidíme.

.