Derniéra Karla Vopičky

13.03.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Předseda Sportovně technické komise České golfové federace, inženýr Karel Vopička, ze svého postu po dvaceti letech odchází. Jako nejvyšší sportovní šéf řídil veškeré soutěžní dění od křížkových turnajů přes národní a mezinárodní mistrovství, midamatéry, všechny úrovně ligy až po dětské turnaje. Vytvořil regionální struktury řízení sportovní činnosti v Česku a vychoval mnoho odborníků.

Je jedním z otců federačního serveru, v roce 2001 stál u jeho zrodu. Server je jeho vydařeným, ale také zlobivým děckem, které mu přidalo nejeden bílý vlas. Přes patnáct let řídí dnes již kultovní nedělní dětské turnaje v Erpetu, které daly českému golfu spoustu vynikajících hráčů, i nejznámější z nich Kláru Spilkovou. Vopičkia režíruje večery českého golfu, nejpříjemnější setkání golfistů koncem roku.  Je jednatelem dceřinné společnosti Czech Golf Consulting.

S Karlem Vopičkou končí éra ryzích funkcionářů z doby legendárního prezidenta Hanuše Goldscheidera, jakými byli např. Prokop Sedlák, Václav Janoušek a právě a nejvíc on sám.

Derniérou jeho životní role šéfa českého golfového sportu bude sobotní konference golfové federace.  Nebude již kandidovat a na jeho místo bude zvolen nový předseda  STK ČGF.

Před sobotní konferencí poskytl Karel Vopička našemu serveru rozhovor o svém odcházení.

.