Dědek: návrat European Tour do republiky je reálný

11.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Rozhovory
A A A

Petr Dědek

Druhý ročník D+D Real Czech Challenge Open byl organizačním úspěchem. Promotéra povzbudil natolik, že připustil plány povýšit turnaj z Challenge Tour až na úroveň European Tour. Zatím Petr Dědek chystá expanzi na Slovensko a také chce pro svou českou akci ještě lepší postavení v kalendáři. „Letošní termín byl příznivý,“ řekl, „ale za rok ho chceme posunout ještě o týden dopředu, aby se konal před rakouským turnajem European Tour.“

Jak se turnaj posunul oproti loňskému premiérovému ročníku?
Je skvělé, že díky termínu se ho mohlo zúčastnit 156 hráčů, tedy plná kapacita. Daří se nám vytvářet perfektní amtosféru, hráči jsou spokojení, obchodní partneři jsou spokojení, resort byl perfektně připraven. Jsem rád, že nám přálo počasí, to je základ. Tímto zvu příznice golfu, aby se dostvili příští rok.

Nechcete se zaměřit na diváky, aby jich přišlo víc?
Vždycky je to o tom, jestli máte hvězdy, národní nebo mezinárodní. Ale parkoviště je plné a nezdá se to, ale lidé tady jsou, rozejdou se po hřišti. Věříme, že se dají zlákat i tím, jak tady turnaj bude i příští rok, tedy historií a vyšší kvalitou, a přijde jich víc. Letos toho tady bylo pro diváky daleko víc i s občerstevním a servisem. Vstup je zdarma, chceme, aby kulisa byla příjemná.

Tady, to znamená za rok opět na Kunětické Hoře?
Ano, příští ročník bude určitě opět v tomto resortu.

Hovoří se o tom, že byste mohl získat místo v kalendáři European Tour. Je to reálné?
Řekli jsme, že se snažíme o návrat European Tour do republiky, mohlo by se to podařit.

To by znamenalo výrazné zvýšení rozpočtu. Jak se vám ho daří pokrývat pro tento turnaj?
Letošní byl zhruba na úrovni loňského (asi 12 milionů korun – pozn. red.)

Loni jste říkal, že do rozpočtu vkládáte vlastní prostředky a prostředky partnerských firem. Měl jste letos víc sponzorských peněz?
Co se týče nákladů, bylo to letos hodně podobné.

Pociťujete nějak obecně horší ekonomickou situiaci?
Ano, ta se řeší v celé Evropě i ve světě, ale tím, že turnaj je kvalitně připravenm, daří se udržet u ně partnery a získáváme i nové.

Budete pořádat turnaj i na Slovensku?
Ano, společnost Relmost připravuje nové projekty a jedním z nich je Challenge Tour na Slovensku. Brzy k tomu zveřejníme bližší informace.

Loni jse ohlásil převratnou věc – dostat do Challenge Tour české hráče. Jak se vám to daří?
Plán, který jsme si loni dali, zatím naplňujeme. Všechny karty, které se nám podařilo směnit, využíváme a posíláme národní hráče na zahraniční turnaje.

Zatím ale žádný výsledkově neprorazil. Může to znamenat ochladnutí zájmu o výměnu karet?
Hráči jako Martin Příhoda a další mají problém projít cutem. To je tím, že nemají zkušenosti. My ale věříme, že jsou tady hráči, kteří budou mít úspěch. Teď jsou ještě v pozici amatérů, třeba Kuba Bareš, Dan Suchan dostali od nás invitation card na Kunětickou Horu a zahráli dobré číslo, loni byl Adam Rajmont na Challenge Tour, jel tam sám a musím říct, že mě překvapil, zahrál jedno kolo za 75.

Loni v prosinci jste ohlásil projekt celkového zastupování hráčů. Čeští profesionálové však nechtějí přistoupit na smluvní podmínky. jak to bude dál?
Oslovili jsme českou špičku a s některými jsme se nedohodli, s některými máme krátkodobé smlouvy, s některými jednáme. Nabízíme dlouhodobou spolupráci spočívající v tom, že obě smluvní strany musí mít vyváženou obchodní bilanci. Poskytneme hráči dva až tři roky, aby se ukázalo, že na to má. Nabízíme komplexní servis a jediné co chceme, aby se s námi hráč dělil o prize money.

Myslíte doživotně?
Ano, po svoji hráčskou kariéru. Životní úspěch golfisty může přijít až za deset, patnáct let. Někdo vyhraje major v pětačtyřiceti letech. Hráči se bojí uzavřít dlouhodobý kontrakt, ale my jim umožníme start hned teď. Takový Lukáš Tintěra si uhrál třetí stage evropské kvalifikace, loni dostal tři pozvánky v neděli a v pondělí musel jet na turnaj. Marek Nový musí letos se svou kategorií odjet na místo a až v pondělí nebo v úterý se dozví, jestli hraje. My jim jasně nabízíme: dáme ti osm turnajů, podepiš a přijď si je naplánovat.

.