Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Limit amatérského statusu

A A A

Dobrý den, pane Jone,
ještě bych navázal na ten amatérský status a jeho limity. Jde mi o to, kdo určuje, zda je nějaký turnaj "přes limit"? Konkrétně každý čtvrtek se koná v Machníně taková pidisérie s názvem Warior, je to minimálně deset turnajů, ale většinou více. No a celkový vítěz bere "plazmovku"..no, ona to za poslední dva roky byla LCD s úhlopříčkou cca 80cm..., takže cena jestli moc, tak osm tisíc korun, takže jestli dobře násobím tak nějakých 250 liber. Nemyslím si, že by tomu letos bylo jinak, že by se televize zvětšila. No a na cgf svítí u tohoto turnaje nápis, že "ceny neodpovídají amatérskému statutu". Tak jestli můžete, prosím, nějak objasnit, kdo na server takovýhle dovětek napíše a z čeho se přitom vychází.
Děkuji. Petr Hoček

Odpověď na dotaz


Petře dobrý den.

Mám za to, že tento text je defaultně nastaven v prostředí technického serveru a je potřeba při zadávání turnaje na server (což činí klub nebo promotér s licencí) tuto podmínku nastavit. Jinak vše vychází z Pravidel o amatérském statusu.

Je to ok?
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019