Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Predepsane kolo

A A A

Dobry den,
nadvazujem na Vasu odpoved ohladom otazky Turnaj preruseny pre burku. Dakujem za odpoved, ale predsa mi neda.

Z Vasej odpovede je jasne, ze ked je turnaj zruseny, tak je zruseny a aj ked mam po 16. tej jamke 40SF, tak nezapisem nic.

Co vsak naozaj situacia, ze ja mam po 16tej jamke 40SF, pride burka a avsak turnaj nezrusia, lebo dost hracov uz dokoncilo. Len uz nikto nejde dohrat, kto nestihol. Mozem si tam dat dve x-ka, podpisat skorkartu (aj zapisovatel) a nechat si pripisat vysledok, povedzme ako jediny z flightu? Mam pri SF sutazi realnu povinnost odohrat jamku? Smerujem aj uplne k inej situacii, povedzme pokazim hlupo jamku 5. Jamka 6 je tazky 4 par, ktory aj tak nikdy dobre neodohram, tak miesto toho sa rozhodnem ukludnit, jamku 6 rovno bez odpalu skrtam, v klude sa prejdem a pokracujem na 7? Je v tom rozdiel?

To by mi prislo naozaj nelogicke, ak v hre na SF, ked po 16. jamkach mam 40SF a turnaj nie je zruseny, len ja nemozem dokoncit kolo, tak nezlepsim HCP.

Opatovne dakujem a drzim palce! Poradna je stale rovnako skvela!
Peto

Odpověď na dotaz


Peťo dobrý den. Váš dotaz posílám předsedovi hendikepové komise ČGF a členovi hendikepové komise EGA Daliborovi Procházkovi. Jakmile budu mít odpovědět, hned ji tu najdete!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019