Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Turnaj zruseny pre burku

A A A

Dobry den,
taka letna tema.

Predstavme si situaciu, ze po 15tich jamkach mam 35 SF a turnaj prerusia pre burku. Trpezlivo cakam v klubovni, ale vacsine sa nechce, tak turnaj zrusia. Mam nejaku sancu sa vratit na ihrisko a dohrat "zruseny turnaj", kedze je viac ako pravdepodobne, ze by som si zlepsil HCP, pripadne vytvoril "osobny rekord"?

A co v pripade, ak mam tych SF 37 po 15tich a turnaj zrusia. Moze platit aspon tych 37 SF? Kedze ak by som posledne jamky iba odkracal, respektive neurobil nieco na diskvalifikaciu, tak horsie skoncit nemozem.

Je v uvedenych pripadoch rozdiel, ci som povedzme prvy flight a teda este nikto nedosiel do klubovne pred burkou, alebo uz nejake flighty prisli, tak aspon im vysledky zarataju, takze turnaj zrusia iba pre tych, co nedosli?

Dakujem,
Peter

Odpověď na dotaz


Dobrý den Petře.

Všechno souvisí se dvěma věcmi. S tím, že golf je outdoorový sport, takže nemůže už jenom z tohoto pohledu být extra spravedlivý :) a z termínu předepsané kolo. Pokud někdo předepsané kolo dokončí, pak odevzdá kvalifikační výsledek a HCP se mu měl upravit i bez ohledu na to, jestli dokončili hru všichni hráči v turnaji. Právě ten, kdo nedohraje, předepsané kolo nedokončil a není možné mu HCP upravit.

Jsem zvědav, jak moc mě opraví předseda hendikepové a normovací komise ČGF Dalibor Procházka, snad jsem se moc neseknul... :)
Hezkou hru bez bouřek!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019