Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Lopta zahrana do vodnej prekazky - dropovanie

A A A

Dobry den pan Jon,
chcel by som sa uistit na spravny postup pri dropovani v nasledujucej situacii.

Hrac zahra ranu z odpaliska na green, pricom prestreli velku PRIECNU vodnu prekazku nachadzajucu sa pred greenom (napr. ostrovny alebo 'poloostrovny green'). Ale lopticka sa mu sklonom greenu a udelenym backspinom pri rane vrati spat do vodnej prekazky.

Ak sa hrac nerozhodne hrat s jednou trestnou ranou z povodneho miesta (26-1a),

musi si loptu dropnut na spojnici jamka a miesto, kde lopta poslednykrat pretala vodnu prekazku (to konkretne miesto je blizsie od greenu), co je ale na strane blizsej smerom k odpalisku, napriek tomu ze do vodnej prekazky lopticka vpadla z opacnej strany, teda strany od greenu (moze to byt aj nakloneny svah za vodnou prekazkou a pod.). Hrac musi teda dropovat na strane vodnej prekazky blizsej smerom k odpalisku. (26-1b)

V pripade, ze by tato vodna prekazka bola oznacena ako POSTRANNA vodna prekazka, mohol by hrac dropovat aj na strane od greenu a pouzit pravidlo 26-1c) a spustit loptu na vzdialenost 2 palic do strany, nie blizsie k jamke (ak take miesto mimo vodnej prekazky dokaze najst)?

Vychadzam z predpokladu, ze vo vodnej prekazke je skutocna voda a hrac nemoze (nema zmysel) hrat loptu ako lezi vo vodnej prekazke, kedze je na dne pod vodou.

Dakujem
S pozdravom
Robert

Odpověď na dotaz


Roberte dobrý den.

Je to přesně tak, jak píšete. Pokud míč překročí hranici "žluté vody" na straně greenu, hráč bude dropovat tak, že bude znovu hrát přes vodu. když budou kolíky červené, pak může na straně greenu odměřit dvě hole a přes vodu už hrát nebude. tedy... Aspoň tu následující ránu... :)

Díky za dotaz a hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019