Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Újma po drivu jiného hráče

A A A

Pane Jone,

dnes na turnaji na Čertově břemeni jsem odpálil drive a při prošvihu jsem zahlédl míč a skočil na zem, míč carry trefil můj bag a já si lehce podvrtl kotník (fore jsme neslyšeli) Byl jsem trochu otřesen a na další jamce jsem prošel bag a zjistil rozbitý laser (dálkoměr) na konci kola jsem počkal na dotčenou slečnu, ta se se mnou odmítla bavit, sdělit jméno a její kolega se představil jako právní zástupce a odkázal mne, ať si to nahlásím na policii a laskavě je neotravuji, a jak chci dokázat, že příčinou mé zvrklé nohy a rozbitého laseru je slečny drive (viděl to náš celý flight). Zástupce klubu, řekl, že tyto věci neřeší.
Je nějaký ustálený postup na federaci, jak se takové případy při turnajích řeší, řešit takové blbosti přes policii mi připadá krajně nedůstojné.

Pozn. slečna vyhrála nearest, takže jméno neutajila a dobelhal jsem kolo za +6, takže vlastně super golfový den..
No a asi před deseti lety obdobnou situaci (ránu do zaparkovaného auta)s námi maršál na Líšnici vyřešil výměnou telefonů a kontrolním dotazem zda byla škoda vyřešena...

díky a pěkný den přeji Honza Řežáb

Odpověď na dotaz


Honzo dobrý den.

V závěru Vašeho dotazu je správný postup. Jinak - byť to zní fakt v golfu trochu šíleně - ta policie je v takovém případě správné řešení, jde o spor mezi dvěma občany, kteří se nebyli schopni domluvit.
Federace není soudní dvůr ani právní kancelář a proto na takové postupy nepamatuje a ani nepotřebuje pamatovat. Jsou to vždycky věci mezi lidmi. Je mi líto, že se k Vám ostatní hráči (tedy slečna a její právník/gorila) chovali jako blbci a neuměli se dospěle postavit k problému a škodě, který (věřím že neúmyslně a tím je to celé smutnější) zůsobili/a...

I Vám hezký den a žádné podobné excesy.
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019