Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Pomalá hra

A A A

Dobrý den,
je nějaký důvod proč se nikdy a nikde netrestá pomalá hra? Sám jsem velmi rychlý hráč při rekreační hře obejdu Čeladnou ve 3 lidech, které si popoženu protože je znám, za 3:15. Ještě jsem ale nezažil turnaj kde by hráči dodržovali limit 60 sekund od chvíle co jsou na řadě a to jak na greenu tak v poli.
Kolik vy sám jste v životě udělil trestných ran za pomalost?
Děkuji
Robert

Odpověď na dotaz


Roberte dobrý den.

Neznám důvod, proč není řešena pomalá hra, Nevidím žádný kromě strachu, nechuti... V podstatě jde o sobeckost pomalých hráčů nebo o sobeckost rozhodčích, kteří si chtějí turnaj projít nebo rozhodovat v osobní pohodě.
Jinak minutový limit na ránu není pravidlo, pokud toto nezakotví Soutěžní výbor do podmínek soutěže.
Kolik trestných jsem dal? Trestných za pomalou hru cca něco přes 20, ústních napomínání (první trest za pomalou hru na profesionálních turnajích nebo na mezinárodních amatérských turnajích) bylo na desítky a k trestným pak došlo jen v opravdu vyjímečných případech. Jednou jsem za bezdůvodné zdržování sebral hráči jamku.

Hodně rychlých hráčů Roberte!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019