Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Svévolné přihlášení na turnaj a následné zhoršení hcp

A A A

Dobrý den,
považoval jsem golf za sport gentlemanů, ale to co vidím v letošní sezoně mi bere dech. Upsané rány, přikopnuté míčky, změny v kategoriích a úprava propizic během turnaje... Je toho opravdu dost a finanční krize mutující v krizi morální začíná prorůstat i do golfu. Poslední věc mi ale poslední vzala vítr z plachet. Byl jsem přihlášen na turnaj. Vinou časové zaneprázdněnosti a také předpovědi počasí, jsem se včas odhlásil přes server cgf.cz a ještě si druhý den zkontroloval, že nejsem přihlášen. Dneska se podívám na výsledky a nejen, že mě někdo opět přihlásil, ještě mi recepce zhoršila hcp, že jsem se nedostavil. Je tohle vůbec možné? To mě může kdejaký hejhula na cgf.cz přihlásit na turnaj a svévolně mi manupolavat s hcp? Golfový hcp považuju za celkem intimní věc, jsem na sebe pyšný za každé poctivé zlepšení a tohle mi vážně vadí... Můžete mi k tomu napsat pár slov, prosím? Případně orgán, na který se mám obrátit při reklamaci? I když je to po letošních "zážitcích" hodně těžké, věřím ve světlé golfové zítřky v Česku. Díky za Vaši odpověď a přeji hezké léto. S úctou Jiří Moulis

Odpověď na dotaz


Dobrý den Jiří.

Tím jediným správným orgánem je Vaše Sportovně-technická komise, tedy STK Vašeho domovského klubu. "STKář" Vám hcp bez problémů opět opraví.
Jinak k Vašim steskům nad špatnými věcmi: hráči sami často živí tyhle hrůzy tím, že jenom komentují, místo aby ihned požadovali nápravu...

Snad jsem pomohl Vašemu hcp "zpátky na nohy"...
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019