Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Míček odražený do autu z vodní překážky

A A A

Dobrý den pane Jone,
Hráli jsme se spoluhráčem jamku s grýnem za příčnou vodní překážkou, plné různě velikých kamenů pod hladinou i vyčnívajících nad hladinu. Pokusil jsem se vodní překážku přehrát, což se mně nepodařilo a míček se odrazil od jednoho z kamenů do přilehlého autu.

Řešili jsme po vzájemné konzultaci situaci tak, že jsem s připočtením jedné trestné rány dropoval míček na vzdálenost jedné hole od místa, kde míč překročil hranici příčné vodní překážky a takto jsem dohrál jamku.

Dnes se mně jeví, že jsem nepostupoval správně a měl jsem míč odehrát z původního místa s jednou trestnou ranou.

Předem děkuji za odpověď a zdravím
Vlastimil

Odpověď na dotazDobrý večer Vlastimile!

Postupovali jste, bohužel, špatně. Rozhudující je pro každý postup finální pozice míčku v klidu po ráně. Pokud míč po ráně leží v klidu v autu, pak je naprosto jedno, kudy se do něj dostal. Takže máte pravdu v posledním odstavci - s jednou trestnou ranou spustit míč co nejblíž místu, odkud jste jej do autu zahrál.

Je prima, že už jste sám přišel na správné řešení!
Hezkou hru.

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019