Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Turnaje II (neaktivní HCP)

A A A

Dobrý den pane Jone,

pro zájemce o tuto problematiku jako doplnění/upřesnění vaší předchozí odpovědi ještě přidám volnou (zkrácenou) citaci vyjádení, které je uvedeno na federačním serveru:

Hráčův hendikep zůstává neaktivním do té doby, než v dalším kalendářním roce odehraje TŘI kvalifikační výsledky (t.j. turnaje, příp. nesoutěžní výsledky). Pak je jeho hendikep opět aktivován a hráč se může plnohodnotně zapojit do turnajové soutěžní hry. (Autor: ČGF)

Martin P.

----------------------------------------
osobní poznámka pod čarou:

se zájmem čtu vaší poradnu téměř od jejího vzniku - mnoho zodpovězených dotazů a vašich vysvětlení mi pomohlo v celkové orientaci ve výkladu a aplikaci pravidel a řešení různých herních situací - takže tímto osobně děkuji za vaše znalosti a zkušenosti, se kterými se s námi dělíte a za čas, který věnujete sepisování odpovědí.

Protože se snažím číst aktivně, tak když jsem dnes narazil na dvě záležitosti, které byly dle mého názoru zodpovězeny pouze částečně, tak jsem zareagoval.

Protože jsou to dvě (písemné, tj. trochu neosobní) reakce za jeden den, tak jsem pro jistotu ještě přidal tento "podčárník" aby bylo zejmé, že mým cílem není zkazit vám náladu a sebrat vám chuť do dalších odpovědí ...

přeji hezký den a ať vás golf stále baví - Martin Petik

Odpověď na dotaz


Martine dobrý den, nevím, ke kterému dotazu přesně se neaktivní hcp vztahuje, ale díky za noticku. jinak buďte v pohodě, já si náladu jen tak zkazit nenechám a Váš příspěvek rozhodně takovou tendenci neprojevuje.

Hezkou hru!
Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019