Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Jamková hra dodatek

A A A

Omlouvám se za neúplné zadání.

Tedy hráč družstva A na jamce porušení pravidla nevznesl nárok a uznal, že porušil pravidlo o pořadí ve hře. V domnění, že každé porušení pravidel v jamkové hře se trestá ztrátou jamky se dohodli, jak se dohodli. Rozhodčí v danou dobu byl asi 200m daleko. Protože hráč družstva B neovlivnil svým výsledkem celkové vítězství družstva A nebyl vznesen ani protest. Pouze mne zajímal Váš pohled na věc. Já považuji výsledek zápasu v jamkovce i přes viditelnou neznalost pravidel za konečný po podpisu obou hráčů. Je to jejich hra,nebo ne.

Děkuji
Václav

Odpověď na dotaz


Dobrý den Václave.

Důležitým aktem je například i podání rukou. V Rozhodnutí 2-3/2 jsou případy, kdy podání rukou ukončuje zápas, dobře popsány. Jinak Rozhodnutí 2-4/12 se zabývá přesně Vaším zadáním. A v odpovědi je napsáno, že:
I když nárok hráče B nebyl nárokem uznatelným, hráč A prohrál jamku ve chvíli, když to sám připustil.

O DQ není možno ani přemýšlet...

Já děkuji za Váš dotaz a moc se omlouvám za jeho pozdní řešení!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019