Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Aut z vodní překážky

A A A

Dobrý den Michaeli,
při hře s přáteli se mi stala tato situace: Krátký 3par, první ránou jsem zahrál do vodní překážky, ale míč skončil na srázu jezírka a byl hratelný, proto jsem ho hrál, ovšem rána skončila v autu za grýnem. Podle pravidel jsem měl jedinou možnost, hrát z původního místa. Ovšem kdybych dropoval na stejné místo, míč by se stoprocentně zakutálel do jezírka, proto jsem dropoval na spojnici jamka - místo, kde míč přešel naposled hranici vodní překážky dozadu a připsal si dvě trestné (jednu za aut a druhou za vodu) a pokračoval jsem pátou ranou...
Postupoval jsem správně podle pravidel?

Děkuji
Ivan

Odpověď na dotaz


Dobrý den Ivane, i Vám se omlouvám za pozdní vyřízení Vašeho dotazu, způsobené mou velkou vytížeností s mistrovstvím světa.

Pro odpověď si půjdeme do Pravidla 26-2 b. Míč je ztracen nebo nehratelný mimo překážku nebo je mimo hřiště. Takže hned je vidět, že jste postupoval správně.

Hezkou hru a co nejméně "mokrých míčů"!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019