Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Longest drive

A A A

Dobrý den p. Jon

mám na Vás dotaz ohledně posuzování vložené soutěže longest drive. S touto situací jsme se setkali a nebyli jsme si jisti s řešením:

Longest drive byl vypsán na jamce č.12 v Mariánských Lázních. Je zde fairway v půlce předělena vyžší travním střihem stejné výšky jako dvoumetrový pruh kolem farwají čili je zde střih trávy o něco vyžší (pravděpodobně z důvodu, že je zde dolík a je tam větší vlhkost, tak má farway předěl a není v celé ploše nízko střižena).
Kolega odpálil krásný a dlouhý drive do prostředka fairwaje a míč doběhl až do tohoto pruhu, který je napříč fairwají, byl jednoznačně nejdelší i nejpřesnější, ale míč byl v tomto pruhu vyšší trávy. Mohl by jste nám poradit a nebo říci svůj názor, jak jsme tuto situaci měli řešit?

a) uznat kolegovi nejdelší odpal
b) neuznat, protože míč nebyl na nízko střižené ploše fairwaje a tím ho potrestat za nejdelší a nejpřesnější odpal dne

děkuji moc za váš názor
Petr

Odpověď na dotaz


Petře dobrý den.

Takové soutěže nemají přesně stanovená Pravidla. Takže čistě soukromý a intuitivní názor: já bych tam umístil třeba týčko (2-3) a nechal rozhodnout pořadatele. Ten totiž zcela evidentně nedal tuhle soutěž na správnou jamku...

Nemáte za co děkovat, hezkou hru a dlouhé drivy i Vám!Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019