Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Pravidlová poradna s Michaelem Jonem

Dvoji dotek putteru 2

A A A

Dobrý den pane Jon,
předem se omlouvám, že Vás ještě vyrušuji, ale situace byla komplikovanější. Zaprvé bylo to na 4 paru… ne dělám si legraci :-). Bylo to takto, míček se mi totiž odrazil od plastové vložky, která je zapuštěna do jamky. Tak od její horní hrany, která je asi dva, tři centimetry pod úrovní zemně. Z toho vyplívá, že míček nebyl celým objemem v jamce, a kdyby tam nebyla spodní část mého putter tak „skvěle“ načasována, zřejmě by míček vyskočil odrazem od této hrany ven. A to znamená, že jsem míček udeřil podruhé, ikdyž nechtě, když nebyl v klidu? Nebo je to brané jako dvojí dotek? Protože jamka nebyla dohrána. Ale díky tomu, že mi míček udeřil spodní hranu, tak se odrazil do jamky už celým objemem a tam zůstal.

Štěstí bylo, že to bylo při nesoutěžním kole a o nic nešlo a moc se budu snažit, ať se mi to podruhé už nestane.

Děkuji Vám za Váš čas
S pozdravem Mira

Odpověď na dotaz


Míro nevyrušujete!

To v žádném případě. Jinak já jsem si ledabyle přečetl už to první zadání. Ve Vašem případě je to putt - vychýlení míče v pohybu hráčem nebo jeho výstrojí, tedy Pravidlo 19-2. Hráčem, partnerem, nosičem nebo výstrojí, tedy i tak jedna trestná a míček je dohraný. Takže je to pořád stejně, jako v původním dotazu.

Mimochodem další důkaz, že to, že tyhle hloupé vložky na turnaje necháme vytahovat, je jedině správně...

Hezkou hru Míro!
Citovaná pravidla

Pokud tento dotaz neobsahuje odpověď toho co jste hledali, zeptejte se sami v poradně!

« Předchozí dotazNásledující dotaz »« zpět do poradny


Na Vaše dotazy o pravidlech odpovídá Michael Jon, který je rozhodčím s mezinárodní licencí. V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když reprezentoval PGAs of Europe.

Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z postkomunistické Evropy vůbec, který se dostal do elitního výběru nejvyšší profesionální série. Od roku 2012 pracuje pro Ladies European Tour a je stálým členem Sport Department LET a v prosinci roku 2016 dosáhl počet turnajů LET, na kterých se podílel, čísla 50. Soudcoval třikrát RICOH Women’s British Open, dvakrát Major LPGA – EVIAN Championship a v roce 2015 nechyběla ani největší premiéra při Solheim Cupu, včetně juniorského.
Na bugyně seděl na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014, 2015 a 2016 na Albatrossu i při European Senior Tour 2008 – 2011 na Casa Serena (zde byl také oficiálním startérem turnaje), na seznamu má i sedm turnajů European Challenge Tour.
Po čtyřech letech, kdy byl členem týmu rozhodčích PGAs of Europe, se v lednu roku 2017 stal turnajovým ředitelem této organizace a premiéru si odbyl při PGA’s of Europe Fourball Championship.
Jako rozhodčí pracoval na turnajích R&A (The Open Local Qualifier), PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let byl turnajovým ředitelem a hlavním rozhodčím Czech PGA Tour. V roce 2012 řídil World University Golf Championship (ředitel turnaje a technický delegát International Golf Federation). Od roku 2016 je členem Sport Committee European Disabled Golf Association. V roce 2016 získal Zvláštní cenu partnerů ankety Golfista roku. Do jeho publikační činnosti patří mimo jiné „Příručka golfového rozhodčího“ a kapesní publikace pravidel časopisu ForGolf. Je spoluautorem oficiálního překladu Ilustrovaných pravidel R&A (edice 2008) a publikace Craiga Daviese a Vince DiSiai „Golf – Anatomie“ do češtiny.

JonMichael_1032016_02Michael Jon
Komentáře
TOPlist
Squaree 300
Karlovy Vary Square 300 od 29.4.2019